جستجو
Close this search box.
زرین‌افزار

استفاده از واژه‌های مترادف کلمات کلیدی در محتوا

واژه‌های مترادف کلمات کلیدی

موتورهای جستجو عاشق موجودیت ها هستند. موجودیت ها می توانند افراد، مکان ها، اشیا، مفاهیم یا ایده ها باشند که اغلب در نمودار دانش ظاهر می شوند. بسیاری از عبارات جستجو می توانند یک موجودیت باشند، اما عبارات جستجوی خاص نیز می توانند معانی مختلفی داشته باشند و بنابراین، موجودیت های جداگانه ای باشند. برای مثال [عطارد] را در نظر بگیرید. آیا در مورد سیاره صحبت می کنید یا موجودیت عنصر جیوه؟ زمینه ای که به این موجودات در محتوای خود می دهید تعیین می کند که موتورهای جستجو چگونه محتوای شما را ببینند و فایل کنند.

بیایید در مورد معناشناسی صحبت کنیم

معناشناسی جستجوی معنا در کلمات است. در تئوری، شما می توانید بدون ذکر مستقیم مریخ مقاله ای در مورد مریخ بنویسید. اگر شما زمینه کافی را با استفاده از اصطلاحات و عبارات رایج ارائه دهید، آن را درک خواهند کرد. برای نشان دادن این موضوع، کلمه کلیدی [مریخ] را در نظر می گیریم . مریخ به اصطلاح یک موجودیت است و موتورهای جستجو از آنها برای تعیین معنایی جستجو استفاده می کنند. می توانید از داده های ساختاریافته برای پشتیبانی از کشف موجودیت ها در صفحه خود استفاده کنید.

طبق تعریف گوگل ، یک موجودیت عبارت است از:

«یک چیز یا مفهومی که منحصر به فرد بوده و به خوبی تعریف شده و قابل تشخیص است. برای مثال، یک موجود ممکن است یک شخص، مکان، آیتم، ایده، مفهوم انتزاعی، عنصر ملموس، چیز مناسب دیگر یا هر ترکیبی از آنها باشد. به طور کلی، موجودیت ها شامل چیزها یا مفاهیمی هستند که به صورت زبانی با اسم ها نشان داده می شوند.

اگر مریخ را در گوگل جستجو کنید، به احتمال زیاد نتایجی در مورد سیاره مریخ دریافت خواهید کرد. اما چرا؟ چرا آب نبات Mars در لیست های برتر نیست؟ یا Mars، شرکت شکلات سازی؟ یا منطقه کشف Mars در تورنتو؟ شاید فیلم ژاپنی به نام مریخ؟ یا یکی از بسیاری از فیلم های مرتبط با مریخ که در طول سال ها ساخته شده است؟ این به این دلیل است که گوگل با استفاده از هدف جستجو و تاریخچه جستجوی شما حدس های دقیقی انجام می دهد . همچنین، از مترادف ها، کلمات کلیدی و عبارات همزمان استفاده می کند تا مشخص کند کدام صفحه مربوط به یکی از این تغییرات جستجوی خاص است و کدام یک را نشان می دهد.

اصطلاحات و عبارات همزمان

اصطلاحات و عبارات مشترک معمولاً برای توصیف یک موجودیت استفاده می شود. اینها اصطلاحاتی هستند که به احتمال زیاد در محتوای آن موجودیت ظاهر می شوند. محتوای سیاره مریخ احتمالاً حاوی عبارات زیر است:

 • سیاره سرخ
 • نیمکره شمالی
 • فشار اتمسفر پایین
 • دهانه های مریخی
 • ظاهر قرمز نارنجی
 • سیاره شبیه زمین
 • المپوس مونس
 • دومین سیاره کوچک منظومه شمسی
 • و غیره.

صفحاتی با محتوای نوار آب نبات مریخ ممکن است عباراتی مانند:

 • آب نبات شکلاتی
 • نوقا و کارامل پوشیده شده با شکلات شیری
 • انواع نسخه محدود
 • عناصر
 • اطلاعات تغذیه ای
 • و غیره

اگر در مورد فیلم 2016 به نام مریخ می نویسید، احتمالاً از قهرمانان اصلی آن یعنی Rei Kashino و Makio Kirishima نام خواهید برد.

همه این کلمات کلیدواژه ها و عبارات همزمان هستند. این نوع محتوایی است که از نظر معنایی با کلمه کلیدی اصلی مرتبط است اما خود کلمه کلیدی را شامل نمی شود. این ممکن است شامل مترادف‌هایی باشد، اما اغلب آن را بسط می‌دهد، زیرا دانش این اصطلاح را به‌جای بیان یک چیز به‌طور متفاوت، روشن می‌کنند. عنکبوت های موتورهای جستجو محتوای شما را برای این عبارات مرتبط اسکن می کنند تا تصویری از ماهیت صفحه شما ترسیم کنند. به این ترتیب، با پیوند معنایی موجودیت‌ها، می‌تواند به درستی صفحه را ایندکس کند، یعنی فایل زیر [سیاره مریخ]، نه [Mars the candy bar].

بهینه سازی برای نمایه سازی مبتنی بر عبارت

در طول سال‌ها، چندین حق ثبت اختراع به گوگل اعطا شد که پیشنهاد می‌کردند یک سیستم نمایه‌سازی مبتنی بر عبارت و سیستم‌هایی با استفاده از همزمانی کلمات برای بهبود خوشه‌بندی موضوعات ایجاد کنند. این سیستم بازیابی اطلاعات از عباراتی برای فهرست بندی، بازیابی، سازماندهی و توصیف محتوا استفاده می کند. با تجزیه و تحلیل زمینه پیرامون یک موجودیت – به معنی تمام عباراتی که معمولاً به یک موجودیت متصل می شوند – Google می تواند واقعاً بفهمد که یک قطعه محتوا در مورد چیست.

ممکن است پیچیده به نظر برسد، اما چیزی است که می توانید برای آن بهینه سازی کنید. و احتمالاً در حال انجام آن هستید – تا حدی. ابتدا، جستجوی کلمات کلیدی را انجام دهید تا عباراتی را که عموماً مردم جستجو می‌کنند، کشف کنید و هدف جستجو را همیشه در ذهن خود نگه دارید. پس از آن، زمینه را در مقالات خود ارائه دهید.

هنگامی که در مورد یک موجودیت در محتوای خود می نویسید، منطقی است که تا حد امکان به موتورهای جستجو – و به خوانندگان – ارائه دهید. از هر جمله معناداری که فکرش را می کنید استفاده کنید. به این ترتیب، می توانید هر گونه شک و تردید در مورد معنای محتوای خود را از بین ببرید.

اگر موضوع شما سیاره مریخ است، باید نگاهی به نمودار دانش در گوگل بیندازید. ویکی پدیا را بگرد. دریابید که چه عبارات و عبارات رایجی در نتایج جستجو وجود دارد و آنها را در محتوای خود بگنجانید تا به اصطلاح خود زمینه مناسبی بدهید. همچنین، جستجو کنید و سایت های رقبا را باز کنید که برای عبارات جستجوی شما رتبه بالایی دارند. آنها درباره چه چیزی می نویسند، و چگونه آن موجودیت را توصیف می کنند؟ از چه کلمات و عباراتی می توانید در محتوای خود استفاده کنید؟ با انجام این کار، متوجه خواهید شد که همپوشانی زیادی با آنچه در ذهن داشتید وجود خواهد داشت، اما تعداد زیادی قطعه جدید – و شاید بهتر – برای استفاده شما وجود خواهد داشت.

تغذیه لایه موضوع

موضوعات گروهی از اصطلاحات هستند که مفهوم مشابهی دارند. وسواس گوگل با موجودیت ها و نمودارهای دانش در چیزی به نام لایه موضوعی به اوج خود می رسد. این لایه موضوعی بر روی نمودار دانش ساخته شده است و به عنوان چسبی عمل می کند که موجودیت ها را به موضوعات مرتبط می کند و به راحتی می تواند محتوای صحیح را پس از نیاز نشان دهد. از آنجا که لایه موضوع یک موضوع را از درون می شناسد – یا باید – می تواند هر چیزی را که نشان می دهد بر اساس دانش و نیاز تطبیق دهد.

Google از «لایه موضوع» برای تقویت «Discover» استفاده می‌کند، برنامه تلفن همراه با جریانی بی‌پایان از چیزهای جالب که حتماً دوست دارید. این به عنوان ابزاری برای ارائه محتوایی است که به اصطلاح به دنبال آن نبودید. برای اینکه محتوای خود را در این دنیای جدید متمایز کنید، باید موضوع خود را به همه نهادها متصل کنید و مطمئن شوید که با آنچه مردم به دنبال آن هستند مطابقت دارد.

ابزارهای مفید برای یافتن موضوعات، موجودیت ها و مفاهیم

دانستن موضوع خود در تولید محتوایی که به طور طبیعی تمام اصطلاحات ضروری را در خود جای دهد، کلیدی است. به همین دلیل است که باید تحقیق کنید. نه فقط تحقیق کلمات کلیدی، بلکه به طور کلی در مورد موضوع خود تحقیق کنید. سنگ تمام نگذار.

خوشبختانه، ابزارهای زیادی وجود دارد که می تواند به شما در پر کردن آن موضوعات، عبارات و موجودیت ها کمک کند. موارد زیر را امتحان کنید تا ایده خوبی از آنچه به دنبال آن هستید به دست آورید:

 • Onelook.com : یک فرهنگ لغت فوق العاده
 • Conceptnet.io : یک شبکه معنایی برای معنای کلمات
 • Visuwords.com : اتصالات را به صورت بصری پیدا کنید
 • Answerthepublic.com : داده‌های پیشنهاد خودکار معدن
 • RelatedWords.org : کلمات مرتبط را بیابید، خب
 • WordNet : پایگاه داده واژگانی
 • Google NLP API : موجودیت ها را در متون پیدا کنید
 • جستجوی API Graph دانش : نمودار دانش Google را جستجو کنید
 • ویکیپدیا
 • گوگل همچنین پانل نموداری جستجو/مرتبط با دانش را پرسید
 • Google Trends : نشان می دهد که کدام عبارات موضوع هستند
 • ابزارهای سئو مانند SEMRush و Ahrefs

بدون کلمات کلیدی LSI

در طول سال‌ها، اصطلاح «کلیدواژه‌های LSI» بارها به عنوان راهی جادویی برای بازی در یکی از فاکتورهای رتبه‌بندی گوگل ظاهر شد. اما خیلی موثر نیست. بله، شما باید زمینه موتورهای جستجو را فراهم کنید. نه، نمایه سازی معنایی نهفته ربطی به آن ندارد. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه موتورهای جستجو از نمایه سازی معنایی پنهان برای تعیین رتبه بندی استفاده کرده اند وجود ندارد. نمایه سازی معنایی پنهان یک حق ثبت اختراع تجزیه و تحلیل اسناد از دهه 90 بود که به نظر می رسید فقط روی مجموعه محدودی از اسناد کار می کند و جایی در SEO ندارد.

اشتراک‌گذاری

پست‌های مرتبط