6 اشتباه مرگ‌بار در سئو و نحوه جلوگیری از آنها

1402/11/05
90 بازدید
اشتباه رایج در سئو

مطمئن نیستید که چرا برای کلمات کلیدی  خود در گوگل رتبه اول را ندارید؟ شما ممکن است یکی از اشتباهاتی را که بسیاری از صاحبان سایت مرتکب می شوند انجام دهید. زیاد می بینیم که این اتفاق می افتد. از کسب و کارهای محلی کوچک گرفته تا شرکت های بزرگ، بسیاری از وب سایت ها اشتباهات مشابهی را مرتکب می شوند. در اینجا، ما یک نمای کلی از مسائل سئو که اغلب با آن مواجه می شویم به شما ارائه می دهیم. البته نحوه اجتناب یا حل آنها را نیز توضیح خواهیم داد. این لیست را بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ یک از این اشتباهات رایج سئو را مرتکب نمی شوید!

1. فراموش كردن بهینه سازی سرعت سایت

اولین اشتباه رایج سئو که مایلیم به آن اشاره کنیم سرعت سایت است. هرچه سرعت سایت شما بیشتر باشد، گوگل بیشتر از آن حمایت می کند. به خصوص اکنون که فاکتور رتبه بندی تجربه صفحه به آرامی در حال گسترش است. این مهم است که روی سرعت سایت خود کار کنید تا صفحات خود را در نتایج جستجو نگه دارید. ابزار بسیار مفیدی از خود گوگل برای بررسی سرعت سایت شما وجود دارد: Google PageSpeed ​​Insights . این ابزار به شما یک نمای کلی از جنبه هایی را می دهد که می توانید برای افزایش سرعت یک صفحه خاص بهبود بخشید.

یک ترفند سریع و توصیه ای که ما اغلب می دهیم این است که تصاویر خود را بهینه کنید . بسیاری از وب سایت ها دارای تصاویر نسبتاً بزرگی هستند که بارگذاری آنها زمان زیادی را می طلبد. این باعث می شود وب سایت شما کندتر از آنچه که باید باشد. تغییر اندازه تصاویر می تواند زمان بارگذاری را افزایش دهد. اگر یک سایت وردپرسی دارید، با نصب افزونه ای که این کار را برای شما انجام می دهد، می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

در صورت نصب وردپرس، توصیه می کنیم به افزونه هایی که فعال شده اند نیز دقت کنید. آیا از همه آنها استفاده می کنید؟ شاید بتوان برخی از آنها را با افزونه دیگری جایگزین کرد که این توابع را ترکیب می کند؟ هرچه تعداد افزونه های کمتری فعال شود، وردپرس شما سریعتر بارگذاری می شود.

2. تلاش برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی اشتباه

اگر می خواهید در گوگل رتبه بندی کنید، باید مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مناسب برای هر صفحه استفاده می کنید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که اغلب با آن مواجه می شویم این است که صاحبان سایت صفحات خود را برای کلمات کلیدی عمومی بهینه می کنند. اگر کسب و کار نسبتاً کوچکی هستید که می‌خواهید در «ماشین اجاره‌ای» رتبه‌بندی کنید، هدف شما بسیار بالاست. سعی کنید چیز مشخص تری ارائه دهید. در غیر این صورت، شما در حال رقابت با تمام شرکت های اجاره خودرو در سراسر جهان هستید که انجام آن غیرممکن است! به عنوان مثال می توانید منطقه ای را که شرکت شما در آن واقع شده است به کلمه کلیدی اضافه کنید. اما کارهای بیشتری وجود دارد که می توانید انجام دهید تا کلمات کلیدی خود را طولانی تر کنید. ما به آن عبارات کلیدی دم بلند می‌گوییم.

هرچه کلمات کلیدی طولانی تر و خاص تر باشند، شانس شما برای رتبه بندی برای این کلمه کلیدی بیشتر است. البته این بدان معناست که حجم جستجوی این کلمه کلیدی کمتر است. اما شما می توانید با بهینه سازی تعداد زیادی از صفحات در سایت خود برای کلمات کلیدی مختلف طولانی جبران کنید. سایت شما در نهایت ترافیک بیشتری را برای همه این کلمات کلیدی ترکیبی به دست می آورد، نسبت به زمانی که برای یک کلمه کلیدی اصلی بهینه سازی می کنید، که صفحه شما هرگز در صفحه 1 گوگل قرار نمی گیرد.

3. عدم دعوت از افراد برای بازدید از سایت شما

اَبَرداده چیزی است که در صفحات نتایج موتورهای جستجو ( SERP ) هنگامی که یک وب سایت برای درخواست‌های خاص ظاهر می شود نمایش داده می‌شود. این شامل عنوان صفحه شما و توضیحات متا آن است. عنوان صفحه همچنان یک فاکتور مهم رتبه بندی برای گوگل است، بنابراین باید مطمئن شوید که برای هر صفحه به درستی بهینه شده است. پیشنهاد می کنیم در صورت امکان کلمه کلیدی خود را به عنوان اضافه کنید و مطمئن شوید که عنوان صفحه شما خیلی طولانی نیست. اگر عنوان صفحه شما خیلی طولانی باشد، قطعه قطعه می شود و بخشی از آن حذف می‌گردد. شما نمی‌خواهید بازدیدکنندگان بالقوه فقط نیمی از عنوان صفحه شما را در نتایج جستجو ببینند.

توضیحات متا یک عامل رتبه بندی نیست، اما نقش مهمی در نرخ کلیک (CTR) شما دارد. CTR بینشی در مورد احتمال اینکه بازدیدکنندگان بالقوه روی سایت شما در SERP کلیک کنند، می دهد. اگر توضیحات متا خود را با پیامی واضح و جذاب در مورد آنچه افراد می توانند در سایت شما پیدا کنند بهینه کنید، برای آنها آسان تر می شود که ببینند آیا اطلاعاتی که به دنبال آن هستند در آن صفحه وجود دارد یا خیر. هرچه احتمال بیشتری وجود داشته باشد که افراد فکر کنند سایت شما پاسخی به درخواست جستجوی آنها می دهد، ترافیک بیشتری را به یک صفحه اضافه می کند.

4. غفلت از نوشتن مطالب عالی

ما مرتباً در مورد نوشتن محتوای عالی در این وبلاگ می نویسیم، اما هنوز هم می بینیم که افراد زیادی با محتوا دست و پنجه نرم می کنند. این یکی دیگر از اشتباهات رایج سئو است که می خواهیم با آن مقابله کنیم. از آنجا که مهم است که هر صفحه در سایت شما محتوای مناسبی داشته باشد، حداقل باید 300 کلمه طولانی باشد. گوگل به کپی‌رایتینگ کافی نیاز دارد تا بفهمد صفحه شما در مورد چیست و آیا می توانید پاسخی را که مردم به دنبال آن هستند ارائه دهید. وقتی فقط دو جمله در مورد آن نوشته اید، نمی توانید انتظار داشته باشید که گوگل شما را به عنوان یک متخصص در یک موضوع خاص ببیند. این به Google نشان می دهد که صفحه شما احتمالاً بهترین نتیجه برای مطابقت با عبارت جستجو نیست.

همانطور که گفته شد، به خاطر داشته باشید که گوگل مخاطب شما نیست. شما باید برای بازدیدکنندگان خود بنویسید و نه فقط برای گوگل. ماموریت گوگل سازماندهی اطلاعات جهان و ارائه بهترین پاسخ های ممکن است. بنابراین، نوشتن محتوای باکیفیت برای مخاطبان راهی است که باید طی کنید. حتی در مورد سئو و رتبه خوب در گوگل.

نوشتن محتوای با کیفیت به معنای نوشتن محتوای اصلی است که تخصص شما را نشان می دهد. و نه فقط کلمات کلیدی را در متن خود قرار دهید، آن روزها مدت هاست که از بین رفته اند. متن شما باید برای بازدیدکننده شما آسان و قابل فهم باشد.

5. ناتوانی در نگه داشتن افراد در سایت شما

هنگامی که بازدیدکنندگان وارد سایت شما شدند، هدف بعدی این است که آنها را در سایت خود نگه دارید. شما نمی خواهید بازدیدکنندگان شما بلافاصله پس از خواندن مطلبی در صفحه شما به گوگل برگردند. به همین دلیل است که باید بازدیدکنندگان را تشویق کنید تا از طریق سایت شما کلیک کنند. بهترین راه برای انجام این کار ایجاد یک فراخوان برای اقدام (CTA) است، که معمولاً دکمه ای است که یک عمل را به بازدیدکننده شما ارائه می دهد. به عنوان مثال، این می تواند یک دکمه «خرید» در صفحه محصول یا یک دکمه «ثبت نام» برای خبرنامه ها باشد. زیاده روی نکنید و سعی کنید یک CTA اصلی داشته باشید که از بقیه صفحه شما متمایز باشد.

راه دیگر برای نگه داشتن افراد در وب سایت خود، افزودن لینک های داخلی مرتبط به سایر صفحات وب سایت شما است. این در واقع بخش مهمی از SEO است و باید بخشی از تلاش های بازاریابی شما باشد. با افزودن لینک های داخلی، بازدیدکنندگان سایت شما و گوگل می دانند چه صفحاتی به یکدیگر مرتبط هستند و زمانی که به دنبال اطلاعاتی در مورد موضوع خاصی هستند می توانند جالب باشند. بنابراین مطمئن شوید که برای ایجاد یک ساختار سایت عالی که افراد را در وب سایت شما نگه می دارد، برای پیوند داخلی خود وقت بگذارید!

6. به آینده فکر نکردن: آینده در حال حرکت است

ششمین و آخرین اشتباه سئو که بسیار رایج است، در نظر نگرفتن موبایل است. در سال 2018، گوگل به نمایه سازی موبایل اول روی آورد . این بدان معناست که گوگل اکنون به نسخه موبایلی سایت شما نگاه می کند تا تصمیم بگیرد که رتبه شما چقدر باشد. بنابراین اگر نسخه دسکتاپ سایت شما به خوبی راه اندازی شده باشد، اما سایت موبایل شما به هیچ وجه واکنش گرا نباشد، این موضوع در رتبه بندی شما منعکس خواهد شد ولی به صورت منفی. بنابراین اگر اینطور است، حتماً روی سئوی موبایل کار کنید !

یک راه عالی برای آزمایش اینکه آیا سایت شما برای موبایل مناسب است یا خیر، استفاده از تست سازگار با موبایل گوگل است. این به شما نشان می دهد که بازدیدکنندگان چقدر راحت می توانند از صفحه شما در دستگاه های تلفن همراه استفاده کنند. اما پس از بررسی این موضوع متوقف نشوید. بهترین توصیه ای که می توانیم انجام دهیم این است که با تلفن همراه خود از سایت خود بازدید کنید. برای مدتی سایت خود را مرور کنید و سعی کنید روی هر دکمه، پیوند و تصویر کلیک کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد. آیا همه چیز همانطور که شما می خواهید کار می کند؟ هنگام استفاده از تلفن همراه، خرید چیزی در سایت خود چقدر آسان است؟ آیا همه صفحات به درستی نمایش داده می شوند؟ استفاده از تلفن همراه در حال افزایش است و همچنان ادامه خواهد داشت، بنابراین این همه کاربران تلفن همراه را از دست ندهید و یک تجربه کاربری عالی در تلفن همراه ایجاد کنید.

نتیجه‌گیری

ما می دانیم که سئو کار بسیار زیادی است. و اینکه به خاطر سپردن تمام بخش‌های مختلفی که باید روی آن‌ها کار کنید، آسان نیست. اما مهم است که این کار را به طور منظم انجام دهید. شما نمی خواهید یکی از اشتباهاتی که در مورد آن بحث کردیم به قیمت رتبه بندی شما تمام شود. بنابراین مطمئن شوید که: روی سرعت سایت تمرکز کنید، محتوای عالی بنویسید و برای کلمات کلیدی مناسب بهینه سازی کنید. اگر مطمئن هستید که مردم از سایت شما بازدید می‌کنند و فوراً آن را ترک نمی‌کنند، تماس‌های عالی برای اقدام داشته باشید، لینک داخلی داشته باشید و برای موبایل آماده شوید. همه این کارها را انجام دهید و در حال حاضر در راه رسیدن به یک وب سایت بهینه شده، به روشی جامع هستید.

اگر زمانی از مسیر خارج شدید، مقالات سئو سایت ما را بررسی کنید تا به شما کمک کند‌. و اگر به کمک بیشتری نیاز دارید تا بفهمید روی چه چیزی باید کار کنید، با مشاوران سئو ما صحبت کنید. در آنجا، ما درباره هر کاری که می توانید انجام دهید تا وب سایت خود را دوباره شکیل و سالم بسازید، صحبت می کنیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات