Yoast SEO چیست؟

1402/11/02
94 بازدید
Yoast SEO چیست و مزایا و معایب آن کدامند؟

Yoast SEO یک افزونه وردپرس است که به عملکرد بهتر سایت شما در موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کند. همچنین ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد تا محتوای خود را به بالاترین استانداردهای سئو و خوانایی کلی برسانید. در اینجا، توضیح خواهیم داد که چگونه این افزونه به شما کمک می کند تا بهترین نحوه سایت خود را سئو کنید.

کاری که Yoast SEO انجام می دهد

Yoast SEO ابزارها و ویژگی های زیادی را برای تقویت سئوی خود به شما ارائه می دهد. برخی از این ویژگی ها بر سئوی کل سایت شما تأثیر می گذارد. ویژگی های دیگر به شما کمک می کند تا پست ها و صفحات جداگانه را برای موتورهای جستجو بهینه کنید. شعار Yoast “سئو برای همه” اعتقاد است، بنابراین می توانید به تمام ابزارهای ضروری SEO در افزونه رایگان Yoast SEO دسترسی داشته باشید. اما اگر واقعاً می‌خواهید سئوی خود را تقویت کنید، به Yoast SEO Premium ارتقا دهید.

سئو برای پست ها و صفحات شما

اگر می خواهید پست ها و صفحات شما در نتایج جستجو ظاهر شوند، باید آنها را بهینه کنید! بنابراین، هنگامی که از وردپرس برای ایجاد/ویرایش پست‌ها استفاده می‌کنید، حجم زیادی از ابزارهای Yoast SEO را پیدا می‌کنید که به شما در تهیه و بهینه‌سازی محتوای عالی کمک می‌کنند. و اگر فکر می‌کنید که بهینه‌سازی سئو فقط مربوط به کلمات کلیدی است، دوباره فکر کنید. ابزارها و نکات موجود در افزونه های Yoast SEO تمرکز یکسانی بر محتوای با کیفیت و تجربه کاربر دارند. همه اینها به رتبه بندی شما کمک می کند، چه به طور مستقیم یا غیر مستقیم.

در اینجا نحوه کمک افزونه ها به شما در بهینه سازی پست ها و صفحات آمده است:

مطمئن شوید که به درستی بهینه سازی می کنید (اگر اینطور نیست به شما خواهیم گفت)

بعد از اینکه تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دادید، باید شروع به بهینه سازی صفحات و پست های سایت خود برای کلمات کلیدی و عبارات کلیدی مورد نظر خود کنید. برای انجام این کار، می توانید یک عبارت کلیدی هدف برای یک مقاله در Yoast SEO تنظیم کنید. سپس، این افزونه از تجزیه و تحلیل سئوی محتوا استفاده می کند تا مشخص کند محتوای شما در فاکتورهای مختلف رتبه بندی چگونه امتیاز می گیرد. مواردی مانند چند بار استفاده از عبارت کلیدی، طول متن یا اینکه آیا از پیوندهای داخلی استفاده کرده اید را بررسی می کند.

نتایج این تحلیل ها شما را راهنمایی می کند تا پست یا صفحه خود را برای رتبه بندی با عبارت کلیدی انتخابی خود بهینه کنید. گلوله های قرمز، نارنجی و سبز را خواهید دید تا نشان دهند که هر عامل چگونه امتیاز می گیرد. این به شما یک نمای کلی آسان از امتیاز کلی و آنچه را که هنوز می توانید برای افزایش رتبه خود انجام دهید، می دهد!

تجزیه و تحلیل سئوی محتوا به شما می گوید که چگونه متن خود را برای یک کلمه کلیدی خاص با استفاده از گلوله های قرمز، نارنجی و سبز بهینه کنید.
تجزیه و تحلیل سئوی محتوا به شما می گوید که چگونه متن خود را برای یک کلمه کلیدی خاص با استفاده از گلوله های قرمز، نارنجی و سبز بهینه کنید.

برای نوشتن محتوای با کیفیت بالا و خواندنی راهنمایی دریافت کنید — به 19 زبان!

بهینه سازی محتوای خود برای رتبه بندی با عبارت کلیدی مناسب مهم است، اما خواننده خود را فراموش نکنید! حتی اگر محتوای شگفت انگیزی برای موتورهای جستجو بنویسید، اگر مخاطبان شما آن را درک نکنند، از آن سودی نخواهند برد. وقتی فردی محتوای شما را درک نمی کند، احتمال خرید چیزی از شما نزدیک به صفر است. همین امر در مورد احتمال اینکه آنها یکی از مقالات شما را با دوستان خود به اشتراک بگذارند نیز صادق است. بنابراین، باید مطمئن شوید که محتوای شما نیز به راحتی قابل درک است. و اینجاست که ویژگی های خوانایی وارد می شود.

بررسی‌های خوانایی یوآست به شما این امکان را می‌دهد که بازخورد را به گونه‌ای که برای شما مناسب است، اتخاذ کنید.

 تجزیه و تحلیل خوانایی به شما می گوید که چگونه متن خود را بهینه کنید تا با استفاده از گلوله های قرمز، نارنجی و سبز، خواندن آن آسان شود. این یک اسکرین شات از افزونه Premium ما است.
تجزیه و تحلیل خوانایی به شما می گوید که چگونه متن خود را بهینه کنید تا با استفاده از گلوله های قرمز، نارنجی و سبز، خواندن آن آسان شود. این یک اسکرین شات از افزونه Premium است.

مجموعه کامل بررسی‌های خوانایی برای زبان‌های انگلیسی، آلمانی، هلندی، فارسی، فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، چکی، روسی، لهستانی، سوئدی، مجارستانی، اندونزیایی، عربی، عبری، ترکی، نروژی و اسلواکی موجود است. ویژگی‌های خوانایی منتخب برای زبان‌های بیشتر در دسترس هستند. اگر می‌خواهید بیشتر بدانید، نمای کلی زبان‌ها را در هر ویژگی بررسی کنید !

ویژگی‌های خوانایی Yoast SEO تحلیل‌هایی هستند که به خوبی تحقیق شده‌اند که به شما بازخوردی درباره نحوه بهینه‌سازی نوشته‌هایتان می‌دهند. اکنون، این ممکن است عجیب به نظر برسد، زیرا نحوه نوشتن شما می تواند بسیار شخصی باشد. اجازه دهید توضیح دهیم که چگونه کار می کند. این افزونه از یک الگوریتم برای بررسی محتوای شما بر روی فاکتورهای مختلفی استفاده می کند که ثابت شده است خوانایی را افزایش می دهند. یوآست به استفاده از کلمات انتقالی ، استفاده از صدای غیرفعال ، طول جمله و پاراگراف شما و موارد دیگر نگاه می کند.

بر آنچه که گوگل در نتایج جستجو نشان می دهد تأثیر بگذارید

البته، شما نمی خواهید فقط صفحات شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده شوند. شما می خواهید نتایج جستجوی شما نیز شگفت انگیز به نظر برسد! به همین دلیل است که Yoast SEO با مجموعه ای از ابزارها ارائه می شود که به شما امکان می دهد برنامه ریزی کنید و پیش نمایش کنید که هر صفحه (احتمالا) وقتی در Google ظاهر می شود چگونه به نظر می رسد. احتمالاً چیزی است که ما واقعاً نمی توانیم در اینجا از آن اجتناب کنیم – Google گهگاه تصمیم می گیرد که بهتر می داند و به جای آن چیز دیگری را نشان می دهد. اما با بهینه سازی برخی خروجی ها در صفحه خود، می توانید نشان دهید که گوگل چگونه باید محتوای شما را به کاربران ارائه دهد. و این قطعاً هنوز چیزی است که ارزش انجام دادن دارد.

با افزونه یوآست، می‌توانید برای هر کدام یک عنوان SEO (عنوان نتیجه جستجوی خود) و یک توضیحات متا (یک قطعه متن کوتاه در زیر عنوان جستجوی خود، که کاربران می‌توانند در صفحه شما پیدا کنند) مشخص کنید. صفحه جدیدی که منتشر می کنید اگر این موارد بیش از حد طولانی باشد یا کلمه کلیدی شما گم شده باشد، به شما اطلاع خواهد داد. در صورت تمایل، می توانید برای تمام صفحات خود نیز اسکیمای پیش فرض تعیین کنید.

پیشنمایش گوگل

ممکن است قبلاً نتایج جستجویی را دیده باشید که حاوی بخش‌های اضافی است ، فراتر از قالب معمول تیتر و توضیحات. مثال زیر حاوی دستور العمل هایی با اطلاعات اضافی مانند نظرات، زمان پخت، مواد تشکیل دهنده و تصاویر است. و این فقط یک مثال است. امکان اضافه کردن اطلاعات اضافی برای انواع نتایج، از جمله محصولات وجود دارد!

اسکیما گوگل

راه برای دستیابی به چنین نتایجی با استفاده از داده های ساختاری Schema است. خوشبختانه برای شما، لازم نیست چیزی در مورد جادوی فناوری پشت آن بدانید. فقط نصب Yoast SEO به این معنی است که به طور خودکار خروجی داده ساختار یافته برای صفحات خود خواهید داشت. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند گزینه را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که با نیازهای شما مطابقت دارد.

شبکه‌های اجتماعی را مدیریت کنید

در حال حاضر، رسانه های اجتماعی خیلی بخشی از سئو نیستند. اما وقتی محتوای عالی تولید می کنید، اغلب می خواهید آن محتوا را در فیدهای اجتماعی خود نیز به اشتراک بگذارید. به همین دلیل است که Yoast SEO با پیش نمایش های فیس بوک و توییتر نیز ارائه می شود که می توانید آنها را تنظیم کنید تا مطمئن شوید که محتوای شما همیشه عالی به نظر می رسد، هر کسی که آن را به اشتراک می گذارد. می توانید عنوان، توضیحات و تصویر OpenGraph خاصی را برای هر پست تنظیم کنید. دوباره، اگر ترجیح می دهید یک ساختار استاندارد برای همه پست ها تنظیم کنید، گزینه ای برای انجام این کار وجود دارد.

سئو فنی برای وب سایت شما

ما نگاهی به کارهایی که Yoast SEO می تواند برای پست ها و صفحات شما انجام دهد انداخته ایم. اما به طور کلی چه کاری می تواند برای سایت شما انجام دهد؟ اگر سئوی فنی مناسب شما نیست، بسیاری از موارد زیر ممکن است برای شما منطقی نباشد. اما، نگران نباشید! Yoast SEO وجود دارد تا مطمئن شود که لازم نیست همه این موارد را بدانید.

سایت خود را برای سئو تنظیم کنید

تنظیمات افزونه به طور پیش‌فرض بسیار معقول هستند و پیکربندی برای اولین بار نیز شما را در مراحل انجام درست تنظیمات فنی SEO راهنمایی می‌کند. در پشت صحنه، ویژگی‌های مخفی  همچنین شما را با نقشه سایت XML، فایل robots.txt، داده‌های ساختاری Schema در سطح سایت و موارد دیگر آماده می‌کند. همه اینها پیچیده به نظر می رسد، اما بخش مهم این است: این افزونه به طور خودکار تضمین می کند که Google می تواند محتوای شما را پیدا کند، بخواند و فهرست کند. اگر نمی‌خواهید برخی از محتوای شما پیدا شود، می‌توانید تنها با چند کلیک از ایندکس شدن آن جلوگیری کنید.

محتوای خود را مدیریت کنید

همانطور که محتوای بیشتری برای سایت خود می نویسید، به دنبال راه های آسان برای مدیریت آن خواهید بود! افزونه Yoast دارای چند ویژگی است که به شما کمک می کند محتوای خود را به خوبی مدیریت کنید – و از مشکلات رایج SEO جلوگیری کنید. به عنوان مثال، وقتی تغییراتی مانند حذف یک صفحه یا تغییر یک URL ایجاد می‌کنید، اگر ندانید دارید چه کار می‌کنید، ممکن است همه چیز به هم بریزد. و اگر صفحات مشابه زیادی ایجاد کنید، ممکن است مشکل ساز نیز باشد، زیرا گوگل نمی داند که باید کاربران را به کدام یک هدایت کند. برای کمک به شما در مقابله با مسائل سئو مانند این، Yoast SEO با دو ابزار غیرقابل از دست دادن ارائه می شود: تگ های URL متعارف و ابزار Redirects.

اگر محتوای مشابه زیادی دارید، مانند یک فروشگاه اینترنتی با چندین گونه از یک محصول، که هر کدام صفحه خاص خود را دارند، URL های Canonical واقعا مفید هستند. برای اینکه زندگی را برای شما آسان کند، Yoast SEO به طور خودکار برچسب های متعارف را به تمام محتوای علامت گذاری شده برای نمایه سازی اضافه می کند. تمام تگ‌های متعارف در پس‌زمینه مراقبت می‌شوند. در بیشتر موارد نیازی به تغییر چیزی نخواهید داشت. اگر نیاز دارید تگ‌های URL متعارف خود را تنظیم کنید ، انجام این کار آسان است.

اگر در حال جابجایی یا حذف محتوا هستید، تغییر مسیرها ضروری است. واقعیت این است که کاربران احتمالاً همچنان راه خود را به URL قدیمی پیدا خواهند کرد – اما محتوایی که آنها انتظار دارند وجود نخواهد داشت. این نه تنها برای کاربران ناامید کننده و ناامید کننده است، بلکه می تواند پیدا کردن و فهرست بندی محتوای شما را برای گوگل نیز دشوارتر کند. تغییر مسیرها را می توان به سختی به تنهایی تنظیم کرد. اما وقتی از Yoast SEO استفاده می کنید، در واقع برای شما سخت است که تغییر مسیرهای خود را اشتباه بگیرید! هر زمان که یک URL موجود را تغییر دهید یا یک صفحه را از سایت خود حذف کنید، اعلانی دریافت خواهید کرد که از شما می خواهد یک تغییر مسیر را تنظیم کنید. فقط چند کلیک طول می کشد تا مطمئن شوید هر بازدیدکننده ای که به URL قدیمی می رسد به مکان مناسب هدایت می شود. آیا نیاز به بررسی یا تنظیم تغییر مسیری که تنظیم کرده اید دارید؟ شما می توانید این کار را به راحتی از نمای کلی مدیر تغییر مسیر انجام دهید.

ساختار سایت و لینک های داخلی خود را بسازید

اگر محتوای قابل یافتن می خواهید که واقعاً رتبه بندی کند، باید از ساختار سایت و پیوند داخلی خود مراقبت کنید. افزونه Yoast SEO دارای چند ابزار برای کمک به مدیریت نحوه پیوند محتوای خود با یکدیگر است: یک شمارنده پیوند متنی وجود دارد که به شما می گوید تعداد پیوندهای داخلی ورودی و خروجی در یک صفحه وجود دارد، همچنین یک ابزار پیشنهادات پیوند داخلی ( در نمای ویرایشگر) که می تواند در صورت لزوم به شما کمک کند موارد بیشتری را اضافه کنید. این ویژگی‌ها هم در Yoast SEO رایگان و هم در Yoast SEO Premium در دسترس هستند.

یکی دیگر از امکانات yoast seo نیز مشخص کردن محتوای سنگ بنا یا محتوای شاخص است.

با انجام تمرینات، می توانید به راحتی و با اطمینان یک استراتژی پیوند داخلی محکم راه اندازی کنید و فقط چند کلیک طول می کشد! وقتی کارتان تمام شد، هیچ محتوای غیرقابل یافتی در سایت خود نخواهید داشت (مگر اینکه بخواهید آن را پیدا نکنید) و مهمترین صفحات شما تمام پیوندهایی را که شایسته آن هستند دریافت خواهند کرد.

ویژگی های فنی بیشتر Yoast SEO

با نصب ساده این افزونه و انجام مراحل تمرین پیکربندی آن، در حال حاضر بسیاری از موارد مهم فنی سئو سایت خود را رفع کرده اید!

سئو را با Yoast بیاموزید

هنوز نیاز به یادگیری در مورد SEO دارید؟ یکی از بزرگترین مزایای استفاده از پلاگین های Yoast این است که آنها شروع به کار را بسیار آسان می کنند و در حین انجام کار یاد می گیرید!

یک جمع بندی سریع

در این مقاله، من به شما نشان دادم که Yoast SEO چه کاری می تواند برای سایت شما انجام دهد و مزایای آن چیست. افزونه یوآست به شما کمک می کند تا سئوی محتوای خود را با تنظیم یک عبارت کلیدی بهبود بخشید و به شما می گوید دقیقا چگونه می توانید محتوای خود را برای رتبه بندی با این عبارت کلیدی بهینه کنید. این افزونه همچنین به شما کمک می کند تا خوانایی محتوای خود را با ارائه بازخوردی که می توانید به راحتی در سبک نوشتاری خود وارد کنید، بهبود بخشید. و در آخر، افزونه Yoast با مراقبت از بسیاری از موارد فنی در پس زمینه، سئوی فنی شما را بهبود می بخشد.

عیب زیادی نمی‌توان برای این افزونه تعیین کرد. شاید یکی از معایب آن عدم امکان خرید نسخه یوآست پرمیوم برای ایرانیان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات