تحقیق کلمات کلیدی در سئو

1402/11/01
31 بازدید
تحقیق کلمات کلیدی برای سئو

تحقیق کلمات کلیدی بخش مهمی از استراتژی سئو شما است. این اولین گام در فرآیند سئو کپی رایتینگ است. قبل از ایجاد محتوای سایت خود، باید دریابید که مخاطبان شما از چه عباراتی برای جستجو استفاده می کنند. عبارات جستجوی آنها کلمات کلیدی شما هستند . بر اساس این کلمات کلیدی، می توانید شروع به نوشتن محتوای مفید، با کیفیت و قابل جستجو کنید . در این مقاله، شما را با مراحل مربوط به تحقیق کلمات کلیدی آشنا خواهیم کرد.

تحقیق کلمات کلیدی چیست؟

تحقیق کلمات کلیدی بخشی از سئو (بهینه سازی موتور جستجو) است. این کاری است که کسی انجام می دهد تا فهرست گسترده ای از کلمات کلیدی را ارائه کند که می خواهند وب سایتی برای آنها رتبه بندی کند. برای به دست آوردن چنین لیستی، صاحبان وب سایت باید به جستجوی مخاطبان و موتورهای جستجوی مورد نظر خود بپردازند. افراد هنگام جستجوی یک محصول، خدمات، کسب و کار یا نوع سازمان خاص، چه عبارات جستجویی را در گوگل تایپ می کنند؟ و انتظار دارند چه چیزی پیدا کنند؟ با استفاده از این لیست، صاحبان وب سایت می توانند محتوایی ایجاد کنند که ترافیک باکیفیت بیشتری را به سایت خود جذب کند. تحقیق کلمات کلیدی هرگز تمام نمی شود: تکرار منظم آن برای به روز ماندن ضروری است!

چرا تحقیق کلمات کلیدی مهم است؟

تحقیق صحیح کلمات کلیدی مهم است زیرا مشخص می کند که مخاطبان شما از چه عباراتی برای جستجو استفاده می کنند. در زرین افزار، ما اغلب با صاحبان مشاغلی روبرو می شویم که از یک مجموعه کلمات برای توصیف محصولات خود استفاده می کنند، در حالی که مخاطبان هدف آنها از مجموعه کلمات کاملاً متفاوتی استفاده می کنند! در نتیجه، مشتریان بالقوه نمی توانند آن وب سایت ها را پیدا کنند. به عبارت دیگر: عدم تطابق وجود دارد.

برای جلوگیری از این عدم تطابق، باید به طور کامل در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید. این تحقیق مطمئن می شود که شما از همان کلماتی که مخاطب هدف خود استفاده می کنید استفاده می کنید. علاوه بر این، باید هدف جستجوی مخاطبان خود را نیز در نظر بگیرید . این به شما کمک می کند تا بفهمید مخاطب شما دقیقاً به دنبال چه چیزی است. تنها چیزی که باقی می ماند این است که شما محتوای باکیفیت بنویسید که به سوالات مخاطبان شما پاسخ دهد!

اصالت در مقابل یافتن

اصالت چطور؟ آیا بهتر نیست که در بین رقبای خود متمایز شوید و از کلمات کلیدی متفاوتی استفاده کنید ؟ فرض کنید شما (یا بخش بازاریابی شما) تصمیم گرفته‌اید که نامی غیر معمول به محصول بدهید. این می تواند یک تصمیم بازاریابی هوشمندانه باشد، زیرا مردم می توانند محصول شما را راحت تر به خاطر بسپارند. به عنوان مثال، اگر به جای خانه های تعطیلات، کلبه های تعطیلات را اجاره کنید ، ممکن است بیشتر به چشم بیایید.

اما مراقب باشید: افراد بسیار کمی برای [کلبه های تعطیلات] جستجو می کنند. بنابراین اگر متن خود را برای کلبه‌ها بهینه کنید ، احتمالاً در آن عبارت خاص رتبه خوبی خواهید داشت. با این حال، از آنجایی که مخاطبان شما از کلمه متفاوتی استفاده می کنند، ترافیک زیادی ایجاد نمی کنید و به بخش بزرگی از مشتریان بالقوه خود دسترسی نخواهید داشت.

مفاهیم اساسی تحقیق کلمات کلیدی

قبل از اینکه به تحقیق در مورد کلمات کلیدی بپردازیم ، برخی از مفاهیم اساسی آن را به اختصار توضیح خواهیم داد.

کلمه کلیدی هدف

کلمه کلیدی هدف یا عبارت کلیدی کلمه یا عبارتی است که می خواهید صفحه خاصی در سایت شما در گوگل پیدا شود. شما مجموعه عبارات کلیدی هدف خود را با انجام تحقیقات کلمات کلیدی تعیین می کنید.

کلمات کلیدی دم دراز (طولانی)

کلمات کلیدی دم بلند نسبت به کلیدواژه های اصلی خاص تر هستند و کمتر جستجو می شوند. هر چه عبارات جستجو طولانی تر و خاص تر باشند، رتبه بندی برای آنها آسان تر خواهد بود. چرا؟ زیرا رقابت کمتری وجود خواهد داشت.

با این حال، کلمات کلیدی دم بلند هنوز ارزش رتبه بندی را دارند! زیرا اگرچه افراد کمتری به دنبال آنها هستند، ممکن است انگیزه بیشتری برای خرید، اشتراک، ثبت نام و غیره داشته باشند.

استراتژی کلمه کلیدی

استراتژی کلمه کلیدی شما در مورد تصمیماتی است که بر اساس تحقیقات کلمات کلیدی خود می گیرید. به عنوان مثال، ابتدا چه محتوایی را می خواهید ایجاد کنید؟ آیا روی سر تمرکز می کنید یا دم؟ چگونه و کجا آن را منتشر خواهید کرد؟ آیا یک نوشته، یک پست یا صفحه محصول، یک فیلم آموزشی یا یک اینفوگرافیک ایجاد خواهید کرد؟

هدف جستجو

کاوش در هدف جستجو در اینجا کلیدی است: شما باید کشف کنید که یک جستجوگر واقعاً چه می‌خواهد یا به چه چیزی نیاز دارد. شما فقط به کلمات کلیدی نگاه نمی کنید. شما همچنین به اهداف اساسی آنچه جستجوگر می خواهد بداند، انجام دهد یا بخرد، نگاه می کنید. محتوای شما باید راه حلی برای “مشکل” جستجوگر ارائه دهد. این نیز به عنوان طراحی محتوا شناخته می شود .

چگونه در 10 مرحله تحقیق کلمات کلیدی انجام دهیم

10 مرحله حیاتی برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی وجود دارد. ما شما را از طریق این فرآیند راهنمایی می‌کنیم و نکات عملی را به شما ارائه می‌دهیم تا بتوانید تحقیقات کلمات کلیدی خود را انجام دهید:

۱. به ماموریت خود فکر کنید و اهداف سئوی خود را تعیین کنید

قبل از شروع، در مورد ماموریت سئو خود فکر کنید . در مورد سوالاتی مانند: هدف اصلی کسب و کار یا سازمان شما چیست؟ چه چیزی آن را خاص می کند؟ دقیقاً در تلاش برای رسیدن به چه کسی هستید؟ و چه وعده هایی در وب سایت خود می دهید؟ وقت خود را صرف کنید و به معنای واقعی کلمه ماموریت خود را یادداشت کنید. هنگامی که بتوانید به این سوالات با جزئیات پاسخ دهید، اولین و مهمترین قدم را در توسعه استراتژی کلمات کلیدی خود برداشته اید.

اگر در یک بازار رقابتی هستید چه؟
بازاری که در آن هستید تعیین می کند که آیا می توانید با کلمات کلیدی انتخابی خود رتبه بالایی کسب کنید یا خیر. برخی از بازارها بسیار رقابتی هستند و شرکت های بزرگ بر نتایج جستجو تسلط دارند. رقابت با این شرکت ها سخت خواهد بود، زیرا آنها بودجه های هنگفتی برای بازاریابی به طور کلی و سئو به طور خاص دارند.

اگر در حال ورود به بازار رقابتی هستید، بهترین راه حل این است که کار خود را با حجم کم شروع کنید. هنگامی که بخش کوچکی از آن جایگاه را به خود اختصاص دادید و نام بزرگ تری در حوزه کسب و کار خود می شوید، می توانید سعی کنید سطح خود را ارتقا دهید و محصولات و خدماتتان را به مخاطبان بزرگتر (عمومی‌تر) بفروشید. سپس ماموریت شما کلی تر خواهد شد. محدوده ماموریت کسب و کار شما نیز باید با اهداف سئو شما همسو باشد. در مورد اینکه چه نوع رتبه هایی می توانید با اندازه کسب و کار خود به دست آورید واقع بین باشید و روی آنچه به شما کمک می کند به ماموریت خود برسید تمرکز کنید.

یک مثال
فرض کنید بلیط تور سفرهای دریایی به هاوایی می فروشید. شما امکانات عالی برای کودکان ارائه می دهید، که باعث می شود سفرهای دریایی شما به ویژه برای والدینی که بچه های کوچکتر دارند مناسب باشد. اگر هیچ سفر تفریحی خانوادگی دیگری به هاوایی وجود نداشته باشد، شما از میان جمعیت متمایز خواهید شد. این خدمات شما را منحصر به فرد می کند. بنابراین هوشمندانه خواهد بود که این را به عنوان مأموریت خود، جایگاه خود قرار دهید، زیرا این چیزی است که شما باید به مخاطبان خود ارائه دهید.

۲. فهرستی از کلمات کلیدی که فکر می کنید افراد ممکن است جستجو کنند تهیه کنید

مرحله دوم، ایجاد فهرستی از کلمات کلیدی خود، ترجیحاً در یک صفحه گسترده (مانند Google Sheets یا Excel) است. با در نظر گرفتن ماموریت خود، سعی کنید به ذهن مخاطبان مورد نظر خود وارد شوید . این افراد به دنبال چه خواهند بود؟ در حالی که به دنبال خدمات یا محصول شگفت انگیز شما هستند، از چه نوع عبارات جستجویی می توانند استفاده کنند؟ محصول شما کدام یک از “مشکلات” آنها را حل می کند؟ تا جایی که امکان دارد پاسخ ها را بنویسید. اگر ماموریت شما واضح باشد، تصویر کاملاً واضحی از جایگاه و نقاط فروش منحصر به فرد خود خواهید داشت (چیزهایی که کسب و کار شما را از دیگران متمایز می کند). اینها عبارت های جستجویی هستند که می خواهید برای آنها پیدا شوید.

۳. در مورد کلمات کلیدی که به دست آورده اید تحقیق کنید

پس از اینکه اولین لیست خود را ایجاد کردید، زمان آن است که عمیق تر در کلمات کلیدی خود غوطه ور شوید. خوشبختانه، ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی وجود دارد که جستجوی کلمات کلیدی شما را آسان تر می کند.

یکی از ساده ترین ابزارها برای استفاده خود گوگل است. کلمات کلیدی را که به ذهنتان خطور کرده است را در گوگل جستجو کنید و در حین تایپ کردن، بررسی کنید که گوگل چه پیشنهادی دارد. اینها سوالاتی است که مردم در واقع از گوگل پرسیده اند! همچنین می‌توانید «جستجوهای مرتبط» را در صفحه نتایج Google بررسی کنید.

این ابزارها انواع مختلفی از عبارات کلیدی، مترادف ها و عبارات کلیدی مرتبط را در اختیار شما قرار می دهند. آنها را بررسی کنید و عبارات کلیدی مربوطه را به لیست خود اضافه کنید.

۴. از تحقیقات خود برای یافتن انواع کلمات کلیدی دم بلند (طولانی) خود استفاده کنید

هنگامی که مردم با تحقیق در مورد کلمات کلیدی شروع می کنند، تمایل دارند بر روی اصطلاحات “سر” (تک کلمه اصلی) بسیار محبوب تمرکز کنند. متأسفانه، این کلمات کلیدی سر بیشتر توسط مشاغل بزرگ گرفته می شود. از سوی دیگر، کلمات کلیدی دم دراز ، ترافیک جستجوی کمتری دارند، اما رقابت کمتری نیز وجود دارد. بنابراین رتبه بندی در آن کلمات کلیدی برای شما آسان تر است. علاوه بر این، کلمات کلیدی دم بلند حتی ارزش تبدیل بالاتری دارند، زیرا بیشتر بر روی یک محصول یا موضوع خاص تمرکز می کنند.

یک مثال
یک کلمه کلیدی دم بلند اغلب طولانی تر و متمرکزتر از کلمه اصلی است. اگر اصطلاح سر شما [آموزش سئو] است، یک کلمه کلیدی دم بلند می تواند [آموزش موثر سئو برای کسب رتبه 1 گوگل در اصفهان] باشد. استفاده از ابزارهای ذکر شده در مرحله 3 نیز به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی دم بلند بیشتری پیدا کنید. همچنین ممکن است انواعی از کلمات کلیدی خود را پیدا کنید که کمتر جستجو شده اند، می توانید از استفاده از آنها نیز بهره مند شوید.

از هر دو استفاده کنید!
فراموش نکنید که کلمات کلیدی طولانی و انواع کلمات کلیدی خود را نیز به صفحه اکسل خود اضافه کنید. عبارات سر را در ستون اول قرار دهید و برای کلمات کلیدی و انواع دم بلند ستون دیگری اضافه کنید. این همچنین به شما کمک می کند تا بعداً یک ساختار سایت مناسب ایجاد کنید. هر چه عبارت جستجوی شما طولانی تر باشد، صفحه فرود آن به ساختار سایت شما بیشتر تعلق دارد.

۵. رقابت خود را برای آن کلمات کلیدی تجزیه و تحلیل کنید

اینکه آیا باید به دنبال کلمات کلیدی دم بلند بروید تا حد زیادی به رقابت شما بستگی دارد. اگر رقابت در جایگاه شما بالا باشد، برای رتبه بندی بر اساس شرایط رقابتی مشکل خواهید داشت. اگر رقابت کمی دارید، می‌توانید برای تعداد بیشتری از کلمات اصلی خود رتبه‌بندی کنید.

کلمات کلیدی که از تحقیقات کلمات کلیدی شما به دست آمده اند را در گوگل جستجو کنید. با “سر” ترین اصطلاح خود شروع کنید. صفحه نتایج موتور جستجو را بررسی کنید(SERP). اینها وب سایت هایی هستند که وقتی محتوای خود را برای چنین کلمه کلیدی بهینه کنید، با آنها رقابت خواهید کرد. نگاهی دقیق تر: آیا وب سایت های حرفه ای را می بینید؟ وب سایت های شرکت؟ آیا شما با این شرکت ها “برابر” هستید؟ آیا وب سایت شما در بین این سایت ها قرار می گیرد؟ آیا اندازه شرکت شما مشابه است و آیا به همان اندازه در جایگاه شما تاثیر دارد؟

وقتی با سایت هایی با نام های تجاری قوی رقابت می کنید، مانند دیجی کالا در مثال بالا، رتبه بندی سخت تر است. اگر برندها از طریق تبلیغات تلویزیونی یا رادیویی شناخته شوند، شانس شما برای کسب رتبه بالا حتی کمتر خواهد شد. اما نگاهی به محتوای آنها ضرری نخواهد داشت. آیا محتوا به خوبی نوشته شده و به خوبی بهینه شده است؟ اگر رقبای شما محتوای ضعیفی دارد، ممکن است این شانس را داشته باشید که از آنها پیشی بگیرید!

تبلیغات گوگل را بررسی کنید
همچنین می توانید نگاهی به تبلیغات در گوگل بیاندازید. آیا وجود دارد؟ اگر حساب Google Ads دارید، می‌توانید با استفاده از ابزار Keyword Planner، ارزش پرداخت به ازای کلیک هر عبارت جستجو را بررسی کنید . رتبه بندی عبارات جستجویی که پرداخت به ازای کلیک بالایی دارند معمولاً در نتایج ارگانیک نیز دشوارتر است.

یادداشت بردارید!
مطمئن شوید که در صفحه گسترده خود در مورد یافته های خود برای کلمات کلیدی که بررسی کرده اید یادداشت کنید! اگر این کار را راحت‌تر از نوشتن یادداشت می‌بینید، می‌توانید از رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد و سبز استفاده کنید تا مشخص کنید کدام کلمات کلیدی بیشتر یا کمتر رقابتی هستند.

۶. به هدف جستجو برای هر کلمه کلیدی نگاه دقیق تری بیندازید

استراتژی‌های سئوی امروزی در بیشتر موارد باید حول پاسخ به سؤالات افراد یا ارائه بهترین راه‌حل برای «مشکل» خود باشند. هر زمان که شخصی یک درخواست جستجو را در موتور جستجو وارد می کند، در جستجوی چیزی است. هر نوع سوالی نیاز به پاسخ خاصی دارد.

درباره هدف جستجو بیاموزید
سعی کنید زمانی که مخاطبان شما عبارت کلیدی خاصی را در گوگل تایپ می کنند، متوجه شوید که چه هدفی دارند. آیا آنها قصد کسب اطلاعاتی خاص دارند (سعی کنید اطلاعاتی در مورد یک موضوع خاص پیدا کنید)، قصد ناوبری (می خواهم به یک وب سایت خاص دسترسی داشته باشید)، قصد تجاری (می خواهم قبل از خرید در مورد چیزی تحقیق کنید) یا قصد معامله (در حال حاضر به دنبال خرید چیزی هستید)؟

می‌توانید با نگاهی دقیق به نوع صفحاتی که قبلاً برای آن جستار رتبه‌بندی شده‌اند، درباره هدف جستجوی جستجوهای خاص اطلاعات بیشتری کسب کنید . آیا بیشتر صفحات محصول را می بینید؟ یا تعداد زیادی پست های اطلاعاتی وبلاگ؟ آیا ویدیوها را می بینید؟ یا ترکیبی است؟ اینها همه نکاتی هستند برای اینکه گوگل هدف جستجوی یک پرس و جوی خاص را چه فرض می کند. این پست نحوه استفاده از نتایج جستجو برای ایجاد محتوای عالی که با هدف درست مطابقت دارد را توضیح می دهد.

دریابید که کدام نوع قصد برای عبارات کلیدی شما اعمال می شود و دوباره، یافته های خود را به صفحه اکسل خود اضافه کنید!

۷. استراتژی کلمه کلیدی را تعیین کنید – کدام کلمات کلیدی را هدف قرار خواهید داد؟

بر اساس داده‌هایی که اکنون جمع‌آوری کرده‌اید، می‌توانید استراتژی کلمه کلیدی را تعیین کنید . اگر مراحل بالا را دنبال کرده اید، باید یک صفحه گسترده با مقدار قابل توجهی عبارات کلیدی، به علاوه اطلاعاتی در مورد رقابت و هدف جستجوی مخاطبان برای آن عبارات کلیدی داشته باشید.

اکنون به این سوال فکر کنید: وب سایت من در مقایسه با وب سایت های موجود در SERP چگونه است؟ آیا اندازه و بودجه بازاریابی شما برابر است؟ سپس ادامه دهید و روی آن اصطلاحات اصلی تمرکز کنید. اگر نه: ​​ابتدا کلمات کلیدی دم بلند بیشتری را امتحان کنید. تمرکز روی یک دسته کامل از کلمات کلیدی دم بلند ترکیبی می تواند به خوبی ترافیک زیادی را جذب کند. هنگامی که توانستید برای آن کلمات کلیدی دم بلند رتبه بندی کنید، هدف گذاری برای کلمات اصلی بیشتر آسان تر می شود.

وقتی تصمیم گرفتید کجا وارد شوید، به نوع محتوا فکر کنید: هدف جستجو برای عبارات کلیدی من چه بود؟ مخاطب من به دنبال چه چیزی است؟ اما همچنین، چه محتوایی را می توانم ایجاد کنم که هنوز وجود ندارد و چگونه می توانم از نظر کیفیت یا ارائه راه حل ها متمایز باشم؟

۸. صفحات فرود بهینه شده برای کلمات کلیدی خود ایجاد کنید

از نظر تئوری، این مرحله خارج از محدوده خود تحقیق کلمات کلیدی است. با این وجود، اگر می‌خواهید ترافیک وب‌سایت خود را جذب کنید، ایجاد صفحات فرود عالی ضروری است. بنابراین، شما باید صفحات فرود بهینه سازی شده را برای عبارات جستجوی خود بسازید. لازم نیست فوراً همه این صفحات را ایجاد کنید – این می تواند یک تلاش طولانی مدت باشد. استراتژی کلمات کلیدی شما به شما در اولویت بندی کمک می کند.

محتوای سنگ بنا
برای مهمترین عبارات کلیدی خود، مقالات محتوای سنگ بنای خود را ایجاد خواهید کرد . مقالاتی که بهترین محتوای ممکن را در مورد آن کلمه کلیدی ارائه می دهند – معتبر و همه جانبه. همه مقاله‌های پشتیبان شما باید به صفحات محتوای سنگ بنای شما پیوند داشته باشند.

۹. ارزیابی کنید که آیا استراتژی کلمه کلیدی شما کارآمد است یا خیر و به بهبود ادامه دهید

هنگامی که تجزیه و تحلیل کاملی از شانس خود برای رتبه بندی در هر اصطلاح خاص انجام دادید، مقالات شگفت انگیزی را منتشر کردید (و بر اساس آن آنها را بهینه کردید)، باید کمی صبر کنید. رتبه بندی خود را بررسی کنید آیا مقاله شما ظاهر می شود؟ آیا در صفحه اول SERP های گوگل قرار گرفت؟ یا در صفحه 2 یا 3 پنهان شده است؟ مطمئن شوید که نتایج خود را در SERP ها ارزیابی می کنید.

روش های مختلفی برای بررسی عملکرد محتوای شما در نتایج جستجو وجود دارد. ساده ترین راه این است که عباراتی را که مقالات خود را برای آنها بهینه کرده اید در گوگل جستجو کنید. گزینه دیگر این است که از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید تا متوجه شوید برای کدام عبارت ها رتبه بندی می کنید . در حالی که روش کنسول جستجوی گوگل کمی پیچیده تر است، اما می تواند راهی عالی برای یافتن فرصت های جدید باشد! و در نهایت روش سوم این است که از ابزار ردیابی کلمات کلیدی برای نظارت بر رتبه بندی خود استفاده کنید . شما می توانید این کار را به راحتی با استفاده از ویژگی های سایت Wincher انجام دهید.

هر طور که این کار را انجام دهید، همیشه ایده خوبی است که بررسی کنید آیا تلاش های شما نتیجه می دهد یا خیر. اگر قادر به رتبه‌بندی در صفحه اول نیستید، سعی کنید مقاله دیگری بنویسید، با تمرکز بر کلمه کلیدی (حتی) طولانی‌تر. آن را کمی خاص تر، خاص‌تر کنید و ببینید که چگونه می شود. دوباره ارزیابی کنید این روند را تا زمانی که به صفحه اول SERP ها برخورد کنید ادامه دهید!

۱۰. تحقیقات کلمات کلیدی و محتوای خود را به طور منظم به روز کنید

با گذشت زمان همه چیز تغییر خواهد کرد. ممکن است مخاطبان شما شروع به استفاده از کلمات مختلف برای جستجوی آنچه می‌خواهند کنند، بنابراین ممکن است لازم باشد کلمات کلیدی جدیدی را به برگه خود اضافه کنید. و با ظهور هوش مصنوعی مولد ، چشم‌انداز رقابتی تغییر خواهد کرد و هدف قرار دادن کلمات کلیدی خاص را آسان‌تر یا سخت‌تر می‌کند. چه کسی می داند؟ وبلاگ نویسی ممکن است دیگر مرتبط نباشد .

وقتی سال به سال به وضعیت نگاه می کنید، خیلی چیزها می توانند تغییر کنند. به همین دلیل مهم است که هر چند وقت یکبار تحقیقات کلمات کلیدی خود را دوباره ارزیابی و به روز کنید. برای به روز رسانی برگه خود با آخرین اطلاعات وقت بگذارید. و فراموش نکنید که محتوای خود را نیز تازه و به روز نگه دارید !

تحقیق سریع کلمات کلیدی

در یک دنیای ایده آل، شما باید جستجوی کلمات کلیدی خود را انجام دهید، یک صفحه گسترده زیبا بسازید و برای هر کدام صفحات فرود ایجاد کنید. ساختار سایت شما بی عیب و نقص خواهد بود و هر روز وبلاگ می نویسید و می نویسید و باعث می شود رتبه سایت شما در گوگل بالاتر و بالاتر باشد. اما ما در دنیای واقعی زندگی می کنیم.

البته، تحقیقات کلمات کلیدی شما همیشه آنقدر گسترده نخواهد بود. و برخی پست‌ها یا مقاله‌ها به عنوان بخشی از یک استراتژی عالی نوشته نمی‌شوند، بلکه فقط به این دلیل که موضوع در اخبار بود یا چیزی الهام‌بخش شما برای نوشتن آن بود . این کارها به همین صورت است. اما این نباید مشکلی باشد.

خدمات سئوی تکنیکال زرین افزار به بهترین شکل ممکن عمل تحقیق کلمات کلیدی را برای شما انجام می‌دهد.

اگر چیزی می نویسید که دقیقاً با استراتژی شما مطابقت ندارد، این بدان معنا نیست که نباید سعی کنید آن محتوا را رتبه بندی کنید. همچنان می‌توانید از آن برای رتبه‌بندی موارد مرتبط با عبارات موجود در فهرست استراتژی کلمه کلیدی خود استفاده کنید. از ابزارهای ذکر شده در مرحله 3 و Google Trends برای بررسی سریع کلمه کلیدی که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید، استفاده کنید. حداقل، کمی وقت بگذارید و به این فکر کنید که چگونه مقاله یا وبلاگ خود را متناسب با استراتژی خود کنید. از این گذشته، اگر محتوای ارزشمندی می نویسید، ممکن است آن را رتبه بندی کنید!

نکاتی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی

همه اینها ممکن است بسیار ساده به نظر برسد، اما ما می دانیم که کار بسیار زیادی است و گفتن آن آسان تر از انجام آن است. وقتی عملی شد، ممکن است با برخی از مسائل یا سوالات رایج برخورد کنید . در اینجا ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم تا آن را به کار ببندید!

لیست کلمات کلیدی خود را اولویت بندی کنید

چند کلمه کلیدی را باید هدف قرار دهید؟ خوب، ما نمی‌توانیم تعداد دقیق کلمات کلیدی را که باید داشته باشید، به شما بگوییم، اما می‌توانیم به شما بگوییم که به تعداد زیادی از آنها نیاز دارید – به هر تعداد که می‌توانید فکر کنید. با این حال، بیش از 1000 کلمه کلیدی احتمالا خیلی زیاد است! حتی اگر یک کسب و کار نسبتاً کوچک هستید، احتمالاً با چند صد کلمه کلیدی روبرو خواهید شد.

اما نیازی به ایجاد صفحاتی برای همه این موارد نیست. می توانید مطالب را ذره ذره اضافه کنید. به این فکر کنید که در حال حاضر کدام کلمات کلیدی را می خواهید رتبه بندی کنید (شاید کلمات کلیدی بلندتر؟) و کدام یک فوراً اهمیت ندارند. اولویت های خود را درک کنید و برای ایجاد محتوای خود برنامه ریزی کنید.

یک عبارت کلیدی هدف و مترادف های آن فقط به یک صفحه نیاز دارند

در گذشته، هر یک از کلمات کلیدی که می‌خواستید پیدا شوند، صفحه فرود مخصوص به خود را داشتند. با این حال، امروزه موتورهای جستجو به قدری باهوش هستند که بیشتر از قصد جستجو برای ارائه بهترین پاسخ به جستجوگران استفاده می کنند. صفحه ای که به بهترین وجه به این سوالات پاسخ می دهد در رتبه اول قرار می گیرد. موتورهای جستجو نیز تفاوت‌های ظریف بین کلمات کلیدی را درک می‌کنند، بنابراین شما مجبور نیستید برای هر تغییر ظریف یک کلمه کلیدی، مانند مترادف، صفحات فرود ایجاد کنید.

این بدان معنا نیست که شما نباید از مترادف استفاده کنید! در واقع، مترادف ها واقعاً می توانند خوانایی کپی شما را بهبود بخشند.

عبارات کلیدی مرتبط را اضافه کنید تا به گوگل کمک کنید متن شما را بفهمد

عبارات کلیدی مرتبط، کلمات و مفاهیمی هستند که درک عبارت کلیدی تمرکز شما را عمیق تر و گسترش می دهند. آنها حتی به گوگل کمک می کنند تا موضوعی را که شما در مورد آن صحبت می کنید بهتر درک کند . با استفاده از عبارات کلیدی مرتبط در متن خود، می توانید تصویر کاملی از عبارت کلیدی هدف خود را در مقاله ای که می نویسید ترسیم کنید.

چگونه عبارات کلیدی مرتبط را پیدا می کنید؟

شاید بتوانید به چند عبارت کلیدی مرتبط فکر کنید، اما ما فکر می‌کنیم استفاده از داده‌های کلیدواژه مناسب امن‌ترین شرط است. از آنجایی که Semrush یکی از پیشروترین شرکت های نرم افزار سئو و بازاریابی در جهان است، این به شما کمک می کند عبارات کلیدی مناسب را برای محتوای خود پیدا کنید.

نتایج را برای کلمات کلیدی مفرد و جمع بررسی کنید

آیا باید کلمه کلیدی مفرد یا جمع را هدف قرار دهید؟ خوب، این بستگی به پرس و جو دارد. همانطور که گوگل در مورد هدف جستجوی درخواست شما بیشتر می آموزد، بهتر می تواند آنچه را که به دنبال آن هستید حدس بزند. به عنوان مثال، اگر کتاب را جستجو کنید ، نتایج متفاوتی نسبت به جستجوی کتاب دریافت خواهید کرد . ظاهرا گوگل فکر می کند که در حالت اول شما به دنبال یک تعریف هستید، در مورد دوم معتقد است که قصد خرید یک کتاب را دارید. بنابراین مطمئن شوید که می دانید چه چیزی در صفحه خود ارائه می دهید و با پرس و جو و نتایجی که گوگل در مورد آن درخواست ارائه می دهد مطابقت دارد.

فقط یک بار از عبارت کلیدی استفاده کنید

مراقب باشید، نباید بیش از یک بار از کلمه کلیدی تمرکز دقیق خود استفاده کنید . اگر این کار را انجام دهید، رتبه بندی شما ممکن است از keyword-cannibalization رنج ببرد . گوگل برای تمایز بین محتوایی که بسیار شبیه هم هستند مشکل دارد. بنابراین ممکن است پست ها یا صفحات بسیار مشابه را در رتبه پایین تری قرار دهد.

آیا متوجه شده اید که قبلاً از کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی یکسان یا بسیار مشابه در پست ها و صفحات مختلف استفاده کرده اید؟ سپس، احتمالاً منطقی است که محتوای خود را ممیزی کنید و شاید برخی از آن را ادغام/حذف/تغییر مسیر دهید.

آماده اید؟ شروع کن به نوشتن!

تحقیق کلمات کلیدی باید شروع هر استراتژی سئوی پایدار باشد . نتیجه یک لیست طولانی از کلمات کلیدی خواهد بود که می خواهید برای آنها در نتایج گوگل پیدا شوید. اما سخت ترین بخش هنوز در پیش است: نوشتن تمام آن محتوا. شما باید برای هر کلمه کلیدی که می خواهید پیدا شوید، مقاله و پست وبلاگ بنویسید. این کاملا یک چالش است. برای شروع، راهنمای نهایی ما را برای محتوا نویسی SEO بررسی کنید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات