محتوای یتیم چیست؟

1402/11/02
88 بازدید
محتوای یتیم چیست، چرا برای سئو اهمیت دارد و چگونه آن را برطرف کنیم!

اگر می خواهید محتوای شما در گوگل رتبه بندی شود، باید موتور جستجو از وجود آن محتوا اطلاع داشته باشد. این بدان معناست که شما (یا سایت دیگری) باید به این محتوا پیوند دهید. گوگل این پیوندها را دنبال می کند و هر پست یا صفحه ای را که از طریق پیوندهای موجود در فهرست پیدا می کند ذخیره می کند.

بنابراین، متوجه خواهید شد که افزودن پیوندهای متنی به تمام محتوای خود مهم است. این ساده به نظر می رسد، اما اگر محتوای زیادی ایجاد و منتشر می کنید، ساختار پیوند شما ممکن است اولویت اصلی نباشد و برخی از مقالات شما هیچ لینکی دریافت نکنند. در اینجا، ما همه چیز را در مورد این محتوای به اصطلاح یتیم توضیح خواهیم داد:

محتوای یتیم چیست، چرا برای سئو اهمیت دارد و چگونه آن را برطرف کنیم!

محتوای یتیم چیست؟

محتوای یتیم محتوایی است که هیچ پیوندی از پست‌ها یا صفحات دیگر در همان وب‌سایت دریافت نمی‌کند. در نتیجه، یافتن این محتوا برای گوگل و بازدیدکنندگان سایت دشوار است. پست ها و صفحات به پیوندهای داخلی به آنها نیاز دارند تا در ساختار سایت قرار بگیرند و قابل یافتن باشند. توجه داشته باشید که “پیوندها” در این مورد به معنای: پیوندهای متنی است . اگر محتوای دیگری از صفحه اصلی، نقشه سایت، یا صفحات دسته و برچسب به آن پیوند داده شده باشد، اما فاقد پیوندهای متنی باشد، همچنان محتوای یتیم محسوب می شود. دلیل این امر این است که پیوندهای متنی زمینه را برای کاربران و موتورهای جستجو فراهم می کند و بنابراین ارزش بیشتری را اضافه می کند.

چرا محتوای یتیم بر سئوی شما تأثیر می گذارد؟

برای رتبه بندی محتوای شما، گوگل بدیهی است که باید در مورد آن اطلاعات داشته باشد. موتورهای جستجو لینک ها را دنبال می کنند و تمام محتوایی را که در صفحات پیدا می کنند در فهرست خود ذخیره می کنند. محتوای یتیم دارای پیوندهای داخلی معنادار کمی از سایر صفحات یا پست‌ها به آن است. بنابراین، گوگل این نوع محتوا را نسبت به سایر محتوایی که لینک‌های زیادی به آن دارند، کمتر اهمیت می‌دهد. بنابراین، اگر مقاله ای برای شما مهم است، باید آن را برای گوگل (و بازدیدکنندگانتان) روشن کنید. مطمئن شوید که به آن مقاله خاص از سایر مطالب مرتبط پیوند داده شده است.

محتوای یتیم چگونه ایجاد می شود؟

اگر یک پست وبلاگ جدید بنویسید، آن را منتشر کنید و سپس آن را فراموش کنید، احتمالا دیگر در پست ها و صفحات جدید خود به آن لینک نخواهید داد. آیا این چیز بدی است؟ خوب، البته، این بستگی به پست وبلاگ دارد. اما اگر بخواهید مردم و گوگل این پست را پیدا کنند قطعا چیز بدی است. با پیوند ندادن به یک صفحه یا پست، اکثر افراد نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند و در نهایت با محتوای یتیم مواجه خواهید شد.

پیشگیری بهتر از درمان است

اگر می خواهید از یتیم شدن محتوای خود جلوگیری کنید، باید مطمئن شوید که به آن محتوا پیوند داده شده است. پیوند دادن به آن از مکان های دیگر در وب سایت شما به گوگل و مخاطبان شما کمک می کند تا به آن دسترسی پیدا کنند.

پیوند دادن به آن از طریق مقالاتی که ترافیک زیادی در موتورهای جستجو ایجاد می کنند، دید این محتوا را حتی بیشتر می کند. اما باید حواستان به محتوایی باشد که می‌خواهید بیشتر به آن پیوند دهید، زیرا نمی‌توانید این کار را با تمام محتوای خود انجام دهید.

علاوه بر این، همیشه مهم است که این پیوندهای داخلی مرتبط باشند و فقط همه چیز را به یکدیگر مرتبط نکنید. هر چند که ممکن است وسوسه انگیز باشد.

از کجا می توانم محتوای یتیم خود را پیدا کنم؟

ممکن است تصوری از چند پست داشته باشید که هیچ پیوندی به آنها ندارند. اما این احتمال وجود دارد که شما لیستی از تمام محتوای یتیم در وب سایت خود ندارید.

پیمایش در مقالات یتیم خودمان، مرا از این واقعیت آگاه کرد که مقالات اخیر اغلب یتیم هستند. ما فقط نمی‌توانیم پیوندهایی به این مقالات در پست‌های وبلاگ قدیمی‌مان اضافه کنیم. با این حال، برای مقالاتی که برای استراتژی سئو یا برند ما مهم هستند، باید مطمئن شویم که پیوندهایی را در پست‌هایی اضافه می‌کنیم که ترافیک زیادی ایجاد می‌کنند. این به گوگل و مخاطبان ما کمک می کند تا آن پست های مهم را پیدا کنند.

آیا همیشه باید آن را تعمیر کنید؟

برای برخی از مقالات، اصلاح وضعیت محتوای یتیم آنقدر مهم نیست. برخی از پست های وبلاگ فقط برای مدت کوتاهی مهم هستند. ما گاهی در مورد رویدادهایی که در راه است می نویسیم. اعلام چنین رویدادی باعث ایجاد یک پست وبلاگ عالی می شود، اما احتمالاً چنین پستی در سال آینده ارزش کمتری دارد. یتیم ماندن این نوع پست ها اشکالی ندارد. در واقع، شاید باید به فکر حذف کامل این صفحات (البته به درستی!) باشید. این کار سایت شما را کمی تمیز می کند.

نتیجه: مراقب آن محتوا‌ها باشید!

همانطور که نشان دادم، اگر پست های زیادی می نویسید، ایجاد ناخواسته محتوای یتیم آسان است. شما به راحتی می توانید بررسی کنید که کدام پست ها و صفحات یتیم هستند و پیوندهایی به محتوای مهم اضافه کنید تا هم گوگل و هم کاربران شما بتوانند آن را پیدا کنند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات