آموزش نصب Sql Server Express 2014

علی رمضانی دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ آموزشهای فناوری اطلاعات 46

آموزش_نصب_Sql_Server_Express_2014
بدون شک یکی از بهترین، قدرتمند ترین و محبوب ترین نرم افزارهای ساخت و مدیریت پایگاه های داده SQL Server است.

آموزش_نصب_Sql_Server_Express_2014

آموزش نصب نرم افزار اس کیو ال سرور اکسپرس 2014

بدون شک یکی از بهترین، قدرتمند ترین و محبوب ترین نرم افزارهای ساخت و مدیریت پایگاه های داده SQL Server است. اس کیو ال سرور یک بانک اطلاعاتی است که از نوع رابطه ای یا relational است. کاربرد اصلی آن در ذخیره و بازیابی اطلاعات است، که در واقع بر اساس درخواستی که از نرم افزارهای دیگر دریافت می کند اطلاعات را ذخیره یا بازیابی خواهد کرد.

به عبارت دیگر می توان گفت SQL Server یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای است، که توسط شرکت مایکروسافت توسعه پیدا کرده است. این سیستم برای رقابت با پایگاه داده MySQL و Oracle طراحی شده و توسعه پیدا کرده است. این سیستم از زبان استاندارد ANSI SQL پشتیبانی می کند، که زبان استاندارد SQL می باشد.

انواع نسخه های SQL Server

SQL Server Enterprise

این نوع در پروژه های بزرگ و حساس استفاده می شود. این سیستم ویژگی هایی مانند، امنیت بالا، Advanced Analytics، Learning Machine و … را دارد.

SQL Server Standard

این نوع برای اپلیکیشن Mid-Tier و Data marts مناسب است. همچنین شامل گزارش گیری و تحلیلی اساسی است.

SQL Server WEB

این نسخه برای موارد کم هزینه، برای مالکان وب و میزبانان وب طراحی شده است. این نوع قابلیت مقیاس پذیری، مقرون به صرفه بودن و قابلیت های مدیریتی را برای وب در مقیاس کوچک و بزرگ فراهم می کند.

SQL Server Developer

شبیه نسخه سازمانی (Enterprise) است اما برای تست به کار برده می شود و نوعی نسخه آزمایشی محسوب می گردد.

SQL Server Express

برای برنامه های در مقیاس کوچک است و استفاده از آن رایگان است.اغلب در برنامه های تک کاربره از این نسخه استفاده می گردد.

SQL Server LocalDb

یک نسخه حداقلی و بر اساس تقاضا از SQL Server است که برای توسعه دهندگان برنامه طراحی شده است. همچنین می‌توان از آن به عنوان یک پایگاه داده جاسازی شده استفاده کرد.

برخی از محصولات تک کاربره زرین افزار از نسخه Express استفاده می کنند. در ویدئوی زیر نحوه نصب نرم افزار sql server express توضیح داده شده است.