جستجو
Close this search box.
زرین‌افزار

10 جایگزین عالی گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس

یک آژانس سئو یا سئوکار معمولا با ابزارهای زیادی جهت آنالیز سایت‌ها کار می‌کند. مهمترین ابزاری که معمولا به آن اعتماد می‌کنند گوگل آنالیتیکس است. ولی ابزارهای دیگری نیز وجود دارد که تا حدودی میتوانند جایگزین خوبی برای گوگل آنالیتیک باشند.

این ابزارها ممکن است به اندازه Google Analytics قوی نباشند، اما گاهی اوقات شما فقط چیزی سریع و آسان می خواهید.

آیا به دنبال جایگزین (یا افزودنی) برای Google Analytics هستید ؟

آیا در مورد حریم خصوصی نگرانی دارید؟

آیا به دنبال چیز ساده تری هستید؟

آیا فقط دوست دارید ابزارهای جدید را امتحان کنید؟

اگر چنین است، در اینجا 10 ابزاری وجود دارد که جایگزین خوبی ارائه می دهند.

آنها ممکن است به اندازه Google Analytics قوی نباشند، اما گاهی اوقات شما فقط چیزی سریع و آسان می خواهید. همه این ابزارها دارای دمو یا طرح‌های رایگانی نیز هستند.

۱. Matomo

Matomo ، که قبلاً Piwik نام داشت، به شما امکان می‌دهد داده‌های تاریخی Google Analytics را وارد کنید و به عنوان یک ابزار تجزیه و تحلیل وب با سرویس کامل عمل می‌کند.

این سیستم نقشه های حرارتی، تست A/B، قیف ها و اهداف، ضبط جلسات و بسیاری دیگر از ویژگی های بهینه سازی تبدیل را در اختیار شما قرار می دهد.

این وعده 100٪ مالکیت داده و محافظت از حریم خصوصی کاربر را می دهد.

اگر کاربران نگران داده‌های حساس هستند، می‌توانند Matomo را روی سرورهای خود میزبانی کنند، اما این شرکت میزبانی مبتنی بر ابر را روی سرورهای واقع در اروپا نیز ارائه می‌کند.

در حال حاضر، تبلیغات پولی برای تبلیغات گوگل، تبلیغات مایکروسافت و تبلیغات یاندکس موجود است. همچنین هیچ محدودیتی برای داده با Matomo وجود ندارد.

یک آزمایش رایگان با قیمت محصول میزبانی داخلی از 0 دلار در ماه برای استفاده ساده و 23 دلار در ماه برای استفاده از ابر وجود دارد. استفاده از ابر با پشتیبانی ایمیل همراه است.

۲. Woopra

Woopra ابزاری است که اطلاعاتی را برای تیم‌های محصول، بازاریابی، فروش و پشتیبانی ارائه می‌کند، زیرا کاربران را در طول سفرشان در سایت ردیابی می‌کند.

دارای قابلیت‌های ردیابی سفارشی منحصر به فرد و بیش از 30 ادغام با محصولاتی مانند Salesforce، Google Ads، Zapier، Mailchimp و غیره است.

همچنین می‌تواند کارهایی را در زمان واقعی انجام دهد، مانند ارسال پیام به کانال Slack فروش درست زمانی که یک کاربر جدید ثبت‌نام می‌کند.

یک نسخه رایگان و یک برنامه رایگان با برنامه های قوی تر وجود دارد که از 999 دلار در ماه شروع می شود.

شما می توانید برای دریافت قیمت در مورد راه حل سازمانی با شرکت مربوطه تماس بگیرید.

۳. GoSquared

GoSquared تجزیه و تحلیل و یک ارتباط زنده را برای کمک به افزایش فروش ارائه می دهد. می‌توانید فعالیت مرورگری را که کاربر را به سایت شما هدایت کرده است بررسی کنید، و اگر آدرس ایمیل خود را به شما بدهد، فعالیت‌های اجتماعی بیشتری را مشاهده کنید.

قیمت از 9 دلار در ماه برای یک بسته اولیه محدود به سه پروژه شروع می شود. بسته های سطح متوسط ​​24 دلار در ماه برای استاندارد و 49 دلار در ماه برای Pro است، با بسته Scale 99 دلار در ماه.

GoSquared به کاربران به اشتراک گذاری نامحدود تیم، گزارش های ایمیل، حفظ نامحدود داده ها، ردیابی کمپین UTM و موارد دیگر را ارائه می دهد.

در میان سایر شرکت ها با Salesforce، Slack، Zapier، Twitter، Shopify و Squarespace ادغام شده است.

۴. Wide Angle Analytics

Wide Angle Analytics با Wix، Ghost، Squarespace، WordPress و موارد دیگر ادغام می شود.

این پلتفرم برای داده های شخصی آماده است – به این معنی که می توانید اطلاعات خصوصی خاصی را با رضایت کاربر پردازش کنید.

قیمت گذاری شامل سه سطح است: طرح موسس 9.99 یورو در ماه، طرح تیم 29.99 یورو در ماه و طرح تجاری 89.99 یورو در ماه است.

در حالی که هیچ طرح رایگان مشخصی وجود ندارد، این برند مایل است از سازمان‌های خاصی که اهداف اجتماعی را پیش می‌برند، هزینه ای دریافت نکند.

۵. Mixpanel

Mixpanel  به شما این امکان را می‌دهد تا با به‌روزرسانی‌های زنده، بدون استفاده از SQL، عمیقاً در رفتار کاربر خود فرو بروید.

ادغام های فعلی عبارتند از Braze، Convert، HubSpot، CallRail و بسیاری دیگر.

یک بسته Starter رایگان، یک بسته Growth از 20 دلار در ماه و یک بسته Enterprise با شروع از 833 دلار در ماه وجود دارد.

برای استارت آپ های واجد شرایط کمتر از 5 سال، تا 50000 دلار اعتبار Mixpanel ارائه می دهد.

۶. Heap

Heap تک تک اقدامات هر کاربر در سایت شما را به شما نشان می دهد و در مورد مواردی که می تواند بهبود یابد توصیه می کند.

بیش از 100 ادغام موجود است.

Heap بیشتر به عنوان یک ابزار تجزیه و تحلیل محصول، برای ارائه اطلاعات در مورد محصولات و نحوه تعامل مشتریان با آنها طراحی شده است.

یک نسخه آزمایشی رایگان، یک طرح رایگان، و برنامه های Growth، Pro و Premier وجود دارد که قیمت سفارشی دارند.

۷. StatCounter

StatCounter یک ابزار تجزیه و تحلیل وب است که می تواند تقلب کلیک برای تبلیغات پولی را تشخیص دهد. همچنین هنگامی که یک بازدیدکننده مهم به سایت شما باز می گردد به شما اطلاع می دهد.

با استفاده از این ابزار می توانید کل گشت و گذار کاربر را تماشا کنید و مشکلات احتمالی ناوبری، ساختار سایت و جریان را شناسایی کنید. با تبلیغات گوگل ادغام می شود و نرخ تبدیل صفحه فرود شما را ردیابی می کند.

این برنامه آزمایشی رایگان با یک طرح رایگان، یک طرح Premium به قیمت 18 دلار در ماه و یک برنامه Premium Plus برای 28 دلار در ماه ارائه می دهد.

۸. Publitics

Publitics خود را به عنوان ابزار تجزیه و تحلیل ناشران معرفی می کند و به شما این امکان را می دهد که به راحتی تیم تحریریه خود را زیر نظر داشته باشید تا ببینید کدام نویسندگان دسته بندی ها بهترین عملکرد را دارند.

سرورهای آن در فنلاند و آلمان میزبانی می‌شوند و دارای اسکریپت تحلیلی هستند که ۴۵ برابر سبک‌تر از گوگل است.

قیمت از 5 یورو در ماه شروع می شود و بر اساس بازدید ماهانه صفحات است.

۹. Clicky

Clicky یک پلتفرم رایگان تجزیه و تحلیل وب است که نسخه Pro را با قیمت 9.99 دلار در ماه، نسخه Pro Plus با 14.99 دلار در ماه، نسخه Pro Platinum با 19.99 دلار در ماه و نسخه سفارشی را ارائه می دهد که شرکت برای شما ارائه می کند.

می گوید تشخیص ربات آن بهترین در تجارت است و به حذف همه هرزنامه های ارجاعی که می تواند داده ها را مسدود کند کمک می کند.

همچنین سایت شما را کنترل می کند و در صورت خرابی به شما هشدار می دهد. اگر به ابزارهای قدیمی علاقه دارید، این ممکن است برای شما موثر باشد.

۱۰. Leadfeeder

Leadfeeder داده‌های بازاریابی و فروش B2B شما را ادغام می‌کند، به شما می‌گوید شرکت‌ها به چه صفحاتی نگاه می‌کنند، یک CRM دارد، و حتی می‌تواند زمانی که شرکت رویایی‌تان از سایت شما بازدید می‌کند به شما ایمیل بزند.

به نظر یک ابزار عالی برای کمک به تولید سرنخ است. دارای وبینارهای زنده و بسیاری از راهنماها و کتاب های الکترونیکی قابل دانلود است که به شما می گویند چگونه از محصول خود حداکثر استفاده را ببرید.

یک نسخه رایگان و حتی یک طرح اولیه رایگان وجود دارد، با قیمت گذاری برای طرح های بزرگتر (برای تیم های فروش و بازاریابی) که از 199 دلار در ماه شروع می شود. طرح رایگان فقط یک هفته داده را حفظ می کند، اما طرح پولی محدودیت زمانی ندارد.

توجه: این محصول با گوگل آنالیتیکس ادغام می شود و از آن داده ها استفاده می کند، بنابراین جایگزینی محسوب نمی شود، بلکه یک پیشرفت است که می تواند به شما کمک کند داده های مورد نیاز خود را افزایش دهید.

می‌توانید از رابط‌های plug-and-play استفاده کنید یا از API آن برای دسترسی به داده‌های LeadFeeder در ابزارهایی مانند Zapier، ZenDesk، Intercom و Google Analytics استفاده کنید.

همه چیز یکجا

گوگل آنالیتیکس قدرتمند است ، شکی در آن نیست – اما با استفاده از یکی یا برخی از این ابزارها چه چیزی را از دست خواهید داد؟

ممکن است همچنان نیاز به استفاده از Google Analytics داشته باشید، اما اگر به همه امکانات آن نیاز ندارید، ممکن است چیزی را بیابید که در زمان دریافت اطلاعات دقیق مورد نیازتان صرفه جویی کند.

اشتراک‌گذاری

پست‌های مرتبط