جستجو
Close this search box.
زرین‌افزار

کلمات کلیدی دم بلند چیست؟

کلمات کلیدی دم بلند چطور در رتبه بندی سایت مفید هستند؟

اگر می خواهید پست های شما رتبه بندی شود، باید در مورد کلمات کلیدی دم بلند بنویسید.  احتمالاً قبلاً این توصیه رایج سئو را دیده اید. اما منظور ما از کلمات کلیدی دم بلند چیست؟ و چرا باید در مورد آنها بنویسید؟ در اینجا، ما توضیح خواهیم داد که کلمات کلیدی دم بلند چیست و چگونه می توانند به شما در رتبه بندی کمک کنند.

گنجاندن کلمات کلیدی طولانی در استراتژی سئوی شما، کلید تحقیق موثر کلمات کلیدی است . هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی بسیار حیاتی است زیرا برای رتبه خوب در موتورهای جستجو نیازی به اعتبار دامنه بالا یا هزاران بک لینک ندارند. من به شما نشان خواهم داد که کلمات کلیدی دم بلند چیست و چگونه عبارات دم بلند صحیح را برای استراتژی بازاریابی محتوای خود انتخاب کنید.

کلمات کلیدی دم بلند چیست؟

در سئو، ما بین کلمات کلیدی head و کلمات کلیدی طولانی تمایز قائل می شویم. یک کلمه کلیدی دم بلند از یک کلیدواژه اصلی خاص تر است و بیشتر اوقات اما نه لزوما از کلمات بیشتری تشکیل شده است. کلمه کلیدی head یک اصطلاح عمومی است که بسیاری از مردم درباره آن می نویسند. کلمه کلیدی دم بلند یک موضوع خاص تر یا یک موضوع فرعی از عبارت سر است. معمولا افراد کمتری در مورد این موضوع محتوا تولید می کنند.

  • کلمات کلیدی دم بلند عباراتی هستند که حداقل 3-5 کلمه دارند و معمولاً حجم جستجوی کمی دارند. این عبارات خاص تر هستند و هدف جستجوی بالاتری نسبت به عبارات کلیدواژه کوتاه دارند.
  • کلمات کلیدی دم دراز تمایل به رقابت کمتری دارند و ارزش تجاری بالاتری دارند، زیرا آنها جستجوهای کاربر تراکنشی را نشان می دهند.
  • راه های مختلفی وجود دارد که می توانید کلمات کلیدی طولانی را پیدا و تجزیه و تحلیل کنید – از استفاده از ابزارهای SEO گرفته تا کنسول جستجوی گوگل و حتی صفحات رقبا.

چگونه به شما در رتبه بندی کمک می کنند؟

این ایده کاملا ساده است. همانطور که در بالا ذکر شد، محتوای کمتری در وب در مورد کلمات کلیدی دم بلند وجود دارد، زیرا افراد کمتری درباره آنها نوشته اند. محتوای کمتر یعنی رقابت کمتر! از آنجایی که رقابت چندان شدید نیست، شکست دادن سایر صفحات وب با محتوای کلمات کلیدی طولانی در موتورهای جستجو آسان تر است.

علاوه بر این، ممکن است متوجه شوید که هدف قرار دادن یک هدف جستجوی خاص با کلمات کلیدی طولانی آسان تر است. هدف جستجو دلیل پشت جستجو است : آیا کسی فقط اطلاعات میخواهد یا به دنبال خرید چیزی است؟ یا کلا چیز دیگری؟

مثالی از کلمه کلیدی دم بلند: نمونه ای از کلیدواژه یا عبارت کلیدی سر ، [کتاب های آموزشی برای کودکان] است. کتابفروشان، ناشران و وبلاگ نویسان زیادی در مورد کتاب های آموزشی می نویسند. اگر به تازگی با وب سایت خود شروع کرده اید، رتبه بندی برای این اصطلاح عملاً غیرممکن است. شما باید با آمازون، بارنز و نوبل و امثال آن رقابت کنید.

چیزی که باید امتحان کنید این است که بر روی یک موضوع برای وبلاگ یا فروشگاه خود تمرکز کنید . یافتن جایگاه به معنای هدف قرار دادن گروه بسیار خاصی از افراد است. شما می توانید این کار را با ایجاد محتوای بسیار خاص انجام دهید: محتوایی در مورد کلمات کلیدی دم بلند!

یک مثال از یک کلمه کلیدی دم بلند می تواند این باشد:

[کتاب های آموزشی برای نوجوانان اوتیسم]. اگر محتوای باکیفیت در مورد یک موضوع تخصصی مانند آن بنویسید، می توانید رقیب را برای آن اصطلاحات طولانی شکست دهید. همچنین، اگر جستجوگرانی را هدف قرار می‌دهید که قصد خرید کتاب را دارند، می‌توانید آن عبارت را بگنجانید و محتوای خود را روی پاسخ به این جستجو متمرکز کنید.

شاید یک جستجوی محلی نیز انجام دهید: [از کجا کتاب‌های آموزشی برای نوجوانان اوتیسم در تهران بخریم].

به یک مثال دیگر توجه کنید:

به عنوان مثال، “جین” یک اصطلاح گسترده است، اما “شلوار جین تنگ سیاه برای زنان” یک جستجوی کلیدواژه دم بلند است. یا «آبراهام لینکلن» را انتخاب کنید و آن را با «محل تولد آبراهام لینکلن» به یک کلمه کلیدی بلند تبدیل کنید.

استراتژی بلند مدت

ممکن است فکر کنید: “اما من می خواهم برای کلمه کلیدی head رتبه بندی کنم. اون یکی ترافیک زیادی داره!» اینطور است، اما اگر صفحه 10 را برای آن رتبه بندی کنید، سود زیادی از آن نخواهید داشت. ممکن است ترافیک زیادی ایجاد کند، اما چیزی که به فروش یا پرس و جو تبدیل نمی شود.

بنابراین ما توصیه می کنیم با کلمات کلیدی کم رقابت و طولانی شروع کنید. هنگامی که چندین مقاله در مورد کلمات کلیدی مرتبط با دم بلند نوشتید و برای آنها رتبه بندی می کنید، می توانید اصطلاحی را هدف قرار دهید که به اصطلاح اصلی نزدیکتر می شود.

به مثال [کتاب های آموزشی برای نوجوانان اوتیسم] برگردیم. می‌توانید درباره [کتاب‌های آموزشی برای کودکان پیش‌دبستانی اوتیسم]، [کتاب‌های تصویری برای کودکان اوتیسم] و [داستان‌خوانی برای کودک اوتیسم خود] نیز بنویسید. به این ترتیب گوگل متوجه می شود که شما محتوای تخصصی کمی در این زمینه دارید.

اگر همه این دانش را در یک مقاله اصلی، به عنوان مثال، [کتاب های آموزشی برای کودکان اوتیسم] جمع آوری کنید و مطمئن شوید که همه مقالات طولانی خود را به این مقاله اصلی پیوند داده اید، شانس خود را برای رتبه بندی در مقاله اصلی افزایش خواهید داد.

اگر این کار جواب داد، می توانید شروع به نوشتن مطالب باکیفیت در مورد انواع دیگر کتاب های آموزشی برای کودکان کنید. به آرامی اما مطمئناً به اصطلاحات اصلی نزدیک می شوید. ما این را یک استراتژی محتوای سنگ بنا می نامیم.

چگونه کلمات کلیدی دم بلند را پیدا کنیم

یافتن کلمات کلیدی دم بلندی که ارزش هدف قرار دادن دارند می تواند دشوار باشد. در زیر نکاتی را برای شناسایی کلمات کلیدی طولانی که از استراتژی سئوی شما پشتیبانی می کنند، خواهید یافت.

  1. از ابزار تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید
  2. کلمات کلیدی را پیدا کنید که رقبای شما برای آنها رتبه بندی می کنند
  3. از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید
  4. از داده های SERP گوگل استفاده کنید
  5. فروم ها و جوامع آنلاین را مرور کنید
  6. با مشتریان صحبت کنید

نرخ تبدیل های بالاتر!

رقابت کمتر تنها مزیت نوشتن در مورد کلمات کلیدی دم بلند نیست. اگر روی یک جایگاه متمرکز شوید، بازدیدکنندگان شما راحت‌تر به مشتریان، مشترکان خبرنامه یا هر چیزی که قصد دارید تبدیل می‌شوند، به خصوص اگر هدف جستجوی آنها را برآورده کنید. فرض کنید بازدیدکنندگان شما به دنبال نوع خاصی از کتاب هستند. اگر آنها در سایت شما قرار بگیرند، دقیقاً در این نوع کتاب ها تخصص دارند، احتمالاً کتاب های مورد نظر خود را پیدا کرده و خرید می‌کنند.

سئوکار‌های متخصص ما نیز استفاده از کلمات کلیدی دم دراز را توصیه می‌کنند.

نتیجه

برخلاف سایر ترندهای سئو ، یافتن کلمات کلیدی طولانی برای فرآیند تحقیق کلمات کلیدی که نتایج را به همراه دارد، بسیار مهم است. اغلب اوقات عبارات سر، توجه را به خود جلب می کنند زیرا محبوب‌تر هستند. اما همه دنبال آن‌ها می‌روند، و مگر اینکه منابع زیادی در اختیار داشته باشید و رتبه‌بندی آنها ممکن است سخت باشد.

درعوض، استراتژی سئوی خود را با هدف قرار دادن کلمات کلیدی بلند دنبال کنید که رتبه بندی آنها آسان تر است و به دلیل قصد کاربر بالاتر می تواند به افزایش نرخ تبدیل شما کمک کند. سپس، همانطور که وبلاگ شما رشد می کند و رتبه بندی صفحه اول بیشتری را مشاهده می کنید، کلمات کلیدی بالاتری را در قیف خریدار هدف قرار دهید.

اشتراک‌گذاری

پست‌های مرتبط