جستجو
Close this search box.
زرین‌افزار

نحوه ساخت نقشه راه سئو در 7 مرحله

seo roadmap

نقشه راه سئو یکی از مهمترین اسناد در کمپین سئو است. نه تنها استراتژی سئوی شما را رسمی می کند، بلکه به عنوان ردیاب برای انجام وظایف سئوی شما نیز استفاده می شود.

هیچ راه مشخصی برای ساختن یک نقشه راه وجود ندارد. برای بیش از چهار سال، من در آژانس های سئو کار کرده ام و تعداد زیادی نقشه راه را ایجاد کرده ام. به عنوان یک استراتژیست ارشد سئو در کایزن، من بر استراتژی سئو برای همه مشتریان نظارت دارم. بنابراین منصفانه است که بگویم من زمان زیادی را صرف کار با نقشه های راه سئو می کنم.

من بر این تجربه تکیه کرده‌ام تا نکات مهمی را برای ایجاد نقشه راه شما به اشتراک بگذارم. من این فرآیند را به هفت مرحله آسان برای دنبال کردن تقسیم می کنم که می‌توانید آنها را در قالب Google Sheet من برای ایجاد اولین نقشه راه SEO خود شروع کنید.

فهرست

  • نقشه راه سئو چیست؟
  • چرا باید نقشه راه سئو بسازید؟
  • آنچه برای شروع نیاز دارید
  • ایجاد نقشه راه سئو (گام به گام)

نقشه راه سئو چیست؟

نقشه راه سئو یک برنامه عملیاتی استراتژیک است که برای رسمی کردن و پیگیری وظایف کلیدی در کمپین سئو استفاده می شود .

این سند معمولاً در سه ماه اول کمپین سئو ایجاد می شود و اغلب برنامه را برای یک دوره 6 تا 12 ماهه تنظیم می کند.

نقشه راه SEO اغلب به عنوان یک سند “زنده” نامیده می شود، به این معنی که به روز رسانی و اصلاحات باید در صورت لزوم انجام شود زیرا استراتژی سئو در طول زمان تطبیق داده شده و توسعه می یابد.

چرا باید نقشه راه سئو بسازید؟

ایجاد یک نقشه راه تضمین می کند که همه طرف ها در مورد وظایف پیش رو شفاف هستند.

از تیم‌های توسعه‌دهنده گرفته تا نویسندگان محتوا، نقشه راه نشانه‌های اولیه‌ای از جریان‌های کاری که برای آن‌ها مورد نیاز خواهند بود، زمانی که به آن‌ها نیاز خواهند داشت، و میزان منابعی که برای تخصیص نیاز دارند ارائه می‌دهد.

این باید بیشتر به عنوان یک “راهنمای پایه” در نظر گرفته شود، به خصوص در مراحل اولیه. داشتن نقشه راه در مراحل اولیه می تواند به شما کمک کند تا توپ را به دست آورید و گفتگو را با افرادی که در به ثمر رساندن استراتژی شما درگیر هستند، شروع کنید.

این به شما کمک می کند اولویت ها را تنظیم کنید و از قبل برای استفاده از منابع برنامه ریزی کنید. با این حال، به دست آوردن زود هنگام به این معنی است که می توانید نقشه راه خود را برای استفاده موثرترین منابع ممکن تنظیم کنید.

به عنوان مثال، شما در حال ایجاد یک نقشه راه SEO برای یک وب سایت تجارت الکترونیکی هستید. تیم‌های توسعه ممکن است از هرگونه برنامه‌ای برای استفاده از منابع توسعه در طول دوره‌های پر خرید مثل جمعه سیاه و عید نوروز توصیه کنند.

در نتیجه، اقدامی که می توانید انجام دهید این است که برخی از توصیه های طرحواره بسیار مهم را به مرحله اولیه نقشه راه منتقل کنید تا مطمئن شوید که آنها در زمان مناسب برای جمعه سیاه اجرا می شوند.

یکی دیگر از مزایای ایجاد نقشه راه سئو این است که می تواند به ایجاد خرید برای استراتژی سئو بلند مدت شما کمک کند. شهر تهران در یک روز ساخته نشده است، و طبیعتاً برای اقدام و اجرای استراتژی سئوی شما مدتی زمان می برد. نقشه راه سئو ارائه یک نمای بصری از آنچه در چند ماه آینده روی آن کار خواهید کرد را آسان می کند.

آنچه برای شروع نیاز دارید

هنگامی که آماده ساختن نقشه راه خود هستید، باید درک درستی از موارد زیر داشته باشید:

  • بودجه و منابعی که در دسترس شماست.
  • سطح مهارت در تیم شما و هر آموزش یا کار استخدامی مورد نیاز.
  • کلمات کلیدی و فرصت های محتوا سازی.
  • محدودیت های فنی (به عنوان مثال، پس از یک ممیزی فنی ).
  • پروفایل بک لینک و رقبای شما

در مرحله شماره 1، من نمونه هایی از چگونگی ایجاد سریع این دانش را در چند ماه اول کمپین به اشتراک خواهم گذاشت.

من دوست دارم نقشه راه خود را در اواخر ماه دوم تا ابتدای ماه سوم یک کمپین سئو تهیه کنم.

در پایان ماه اول، می توانید ایده ای قوی از حوزه های کلیدی تمرکز کمپین خود داشته باشید. همانطور که گفته شد، اغلب متوجه می شوم که برای ساختن نقشه راه کامل دوازده ماهه SEO در این مرحله خیلی زود است.

در پایان ماه دوم، من تمایل دارم که درک وسیع و کافی از استراتژی پیش رو برای ساختن نقشه راه داشته باشم. با این حال تا حد زیادی به نحوه گذراندن وقت خود در آن دو ماه اول بستگی دارد.

ایجاد نقشه راه سئو (گام به گام)

اکنون تقریباً آماده شروع ساختن نقشه راه خود هستید. قبل از اینکه زمان انجام مراحل باشد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که “چقدر زمان باید برای ساختن واقعی نقشه راه بگذارم؟”

اگر در مقیاس نسبتاً کوچک مشاوره ارائه می کنید (مثلاً کمتر از سه روز در ماه)، تنظیم نقشه راه ممکن است حدود دو تا سه ساعت طول بکشد.

از سوی دیگر، اگر بر اساس مشاوره بزرگتر یا بر روی دامنه کاری بزرگتر کار می کنید (به عنوان مثال، بیش از 10 روز در ماه)، این می تواند از نیم روز تا یک روز کامل و بیشتر طول بکشد.

مرحله 1. تحقیقات راجع به کلمات کلیدی SEO خود را آماده کنید

برای ایجاد نقشه راه خود، باید به تحقیقات اولیه کلمات کلیدی تکیه کنید تا درک سطح بالایی از شکاف‌های محتوا و فرصت‌های کم ارزش نتیجه داشته باشید .

شروع کمپین خود با تحقیقات کامل کلمات کلیدی برای پیش بینی سئو و درک اینکه کجا و چقدر زمان باید برای محتوای خود صرف کنید ضروری است. این می تواند از فرصت های محتوای تازه تا بهینه سازی مجدد محتوای موجود متغیر باشد.
تجزیه و تحلیل شکاف کلمات کلیدی روشی موثر برای سنجش سریع مدت زمانی است که باید برای محتوا صرف کنید.
برای تشکیل تجزیه و تحلیل شکاف کلمات کلیدی خود، از ابزار Content Gap استفاده کنید تا به راحتی ببینید رقبای شما چه کلمات کلیدی را برای جایی که رتبه ای ندارید رتبه بندی می کنند. یکی از سایتهایی که این ابزار را در اختیار شما قرار میدهد سایت Ahrefs است. البته که ابزارهای دیگری نیز وجود دارد.

کلمات کلیدی از دست رفته را در ابزار Content Gap پیدا کنید.

به روشی مشابه، شما می خواهید همین کار را برای کارهای فنی با تکیه بر اقدامات کلیدی از ممیزی فنی SEO انجام دهید. در حالت ایده‌آل، شما باید قبلاً یک عقب‌ماندگی فنی از این ممیزی داشته باشید. این باعث می شود که به راحتی وظایف خود را در این لیست قرار دهید.
اگر خزیدن منظم سایت را از طریق حسابرسی سایت Ahrefs اجرا می کنید ، اکنون زمان بسیار خوبی برای تجدید نظر در مورد مسائل کلیدی است که نیاز به بررسی در نقشه راه شما دارند.

خطاهای فنی را در حسابرسی سایت Ahrefs بیابید

بسته به رویکرد شما در ساخت لینک و ساختار تیم، ممکن است بخواهید وظایف مربوط به این مورد را نیز فهرست کنید. با این اوصاف، اگر با جریان کاری شما سازگارتر باشد، اتخاذ یک نقشه راه اختصاصی روابط عمومی/پیوندسازی دیجیتالی کاملاً خوب است.

گزارش مرور کلی در اکسپلورر سایت Ahrefs یک نقطه شروع عالی برای درک نمایه بک لینک شما است. به سادگی دامنه خود را وارد کنید و معیارهای کلیدی مانند رتبه دامنه (DR)، رتبه بندی URL (UR)، کل بک لینک ها و دامنه های ارجاع دهنده را یادداشت کنید. این یک معیار مفید برای آینده خواهد بود.

مقایسه بک لینک تاریخی در مقابل رقبا

مرحله 2. وظایف یا جریان های کاری کلیدی خود را فهرست کنید

بهترین راه برای به دست آوردن توپ این است که به سادگی فهرستی از وظایف و جریان های کاری کلیدی را بنویسید که فکر می کنید می تواند بخشی از استراتژی شما در 12 ماه آینده باشد.

توجه داشته باشید

اگر نام «جریان کاری» را در این زمینه نشنیده اید، ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. این به سادگی انتخاب عبارتی است که ما در کایزن برای توصیف یک دسته کلی از وظایف استفاده می کنیم.

ممکن است ترجیح دهید که این را «گردش کار» یا اصطلاح دیگری مدیریت پروژه بنامید. این کاملا به ترجیح شخصی شما بستگی دارد.

وظایف فردی به عنوان بخشی از یک جریان کاری فراگیر

از آنجایی که در مرحله اولیه کمپین هستید، تمام جزئیات را پوشش نخواهید داد، و این اشکالی ندارد. همراهی با جریان های کاری کلیدی و وظایف فراگیر نقطه شروع خوبی برای نقشه راه شما است.

مثلاً بگویید، شما برای یک ارائه‌دهنده بیمه کار می‌کنید که چندین بخش عمودی را پوشش می‌دهد. داشتن “مقاله نویسی بیمه مسافرتی” در این مرحله مناسب است به جای اینکه به طور خاص هر ایده مقاله را فهرست کنید. این موردی برای یافتن توازن صحیح جزئیات است، زیرا بسیار گسترده (مثلاً «نوشتن مقاله») جهت گیری زیادی را ارائه نمی دهد.

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که در یک تیم کار می کنید، این زمان مناسبی است تا همه را درگیر کنید و نقش خود را در ایجاد نقشه راه ایفا کنید. همه را شخصاً (یا به صورت مجازی) برای یک «جلسه ایده‌پردازی» گرد هم بیاورید تا ایده‌هایی را برای وظایف کلیدی و جریان‌های کاری به عنوان بخشی از استراتژی خود مطرح کنید.

در اینجا چند نکته برای یک جلسه ایده پردازی نقشه راه موثر وجود دارد:

در زمان زیادی رزرو کنید (30-45 دقیقه به خوبی کار می کند)
همه چیز را پایین بیاورید؛ حتی “ایده های بد” کمک می کند تا توپ را به حرکت درآورد.

همه ایده ها را برای تیم قابل مشاهده نگه دارید، زیرا این می تواند ایده های بیشتری را الهام بخشد.

از یادداشت های پس از آن یا ابزارهای گذشته نگر مانند Metro Retro استفاده کنید.

از همه افراد شرکت کننده بخواهید به طور ناشناس به موارد دلخواه خود رای دهند.

با تهیه نقشه راه در حدود دو تا سه ماه از کمپین، ایده های تصادفی استراتژی خود را بی هدف نخواهید داشت. پس از دو ماه اول موثر، باید ایده خوبی در مورد آنچه به عنوان بخشی از استراتژی خود لازم است داشته باشید.

مرحله 3. لیست وظایف خود را مرور و اصلاح کنید

ممکن است تعجب کنید، “چگونه تصمیم بگیرم که آیا یک کار باید در نقشه راه من گنجانده شود؟” این جنبه مطمئناً می تواند کمی به عادت کردن نیاز داشته باشد. گفته می‌شود، هرچه استراتژی‌ها و نقشه‌های راه بیشتری در طول زمان بسازید، استعداد و غریزه بیشتری برای آنچه برای شما مفید است ایجاد می‌کنید.

به عنوان یک قاعده کلی، من دوست دارم نقشه راه خود را محدود به کارهایی کنم که فقط توسط تیم SEO انجام می شود. وظایف سایر تیم ها مانند توسعه دهندگان و نویسندگان محتوا باید در اسناد جداگانه نگهداری شوند.

همچنین اقدامات مربوط به کپی‌رایترها را می‌توان در یک سند ردیاب محتوای اختصاصی نگهداری کرد. این مانع از طولانی شدن نقشه راه می شود.

با این حال، اگر یک کار فنی وجود دارد که تیم سئو باید قبل از تخصیص اقدامات به یک بک لاگ فنی انجام دهد، منطقی است که آن را به عنوان یک آیتم وظیفه در نقشه راه سئو خود بگنجانید.

طبقه بندی کردن وظایفی که خیلی شاخه دار هستند و به یک کار بزرگتر تبدیل می‌شوند، یکی دیگر از تکنیک‌های عالی برای جلوگیری از بزرگ شدن نقشه راه شماست.

وظایف متعددی که یک کار منفرد را تشکیل می دهند

از طرف دیگر، شما همچنین باید از انجام وظایف بسیار گسترده خودداری کنید، زیرا این می تواند منجر به عدم ارائه اطلاعات مفید کافی توسط نقشه راه شود. به طور مشابه، شما باید از انجام وظایف خیلی بزرگ خودداری کنید، زیرا این می تواند منجر به یک نقشه راه “مسطح” شود.

کاری که می توانید انجام دهید این است که نقشه راه خود را مرور کنید و وظایفی که خیلی بزرگ یا عمومی هستند را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید.

مرحله 4. وظایف خود را به طور منطقی اولویت بندی کنید

هنگامی که آیتم های وظیفه نقشه راه خود را آماده کردید، وقت آن است که آنها را اولویت بندی کنید.

به احتمال زیاد پس از صرف مدتی در این مرحله، 100% راضی نخواهید شد. اشکالی ندارد. با ادامه مراحل باقیمانده و فراتر از آن، اولویت‌بندی مجدد و انجام تنظیمات معمول است. به یاد داشته باشید که این را به عنوان یک سند “زنده” در نظر بگیرید.

گفته شد، اولویت‌بندی مؤثر در این مرحله، مدت زمانی را که برای انجام تنظیمات در آینده صرف می‌کنید کاهش می‌دهد.

پیروی از یک چارچوب اولویت‌بندی، مانند ماتریس اولویت اقدام (که به آن «ماتریس تلاش تأثیر» نیز گفته می‌شود)، به اولویت‌بندی مؤثر کمک می‌کند. این تضمین می کند که کارهایی را که تأثیر قوی نسبت به سطح تلاش لازم دارند اولویت بندی کنید.

با ماتریس اولویت اقدام، وظایف را در چهار دسته قرار می دهید:

بردهای سریع: تاثیر زیاد، تلاش کم (بالاترین اولویت)

پروژه های بلند مدت: تاثیر بالا، تلاش زیاد (اولویت بالا)

عقب ماندگی: تاثیر کم، تلاش کم (اولویت کمتر)

قرار نیست اتفاق بیفتد: تاثیر کم، تلاش زیاد (کمترین اولویت)
ماتریس تلاش ضربه به چهار ربع تقسیم می شود:

بهترین بردهای سریع باید در بالای نقشه راه شما قرار بگیرند. اینها وظایف تأثیرگذار و آسان برای اجرای شما هستند. انجام زودهنگام این اقدامات به این معنی است که برای شروع رشد ارگانیک زمان زیادی طول نمی کشد.

در مورد “بارگذاری از جلو” هر یک از بردهای سریع خود قبل از پروژه های بلند مدت محتاط باشید. اگرچه نتایج پروژه‌های بلندمدت را فوراً نخواهید دید، اما اگر برای مدت طولانی از شروع ساده با این پروژه‌ها خودداری کنید، ممکن است در درازمدت خود را عقب نگه دارید.

ایجاد تعادل بین وظایف با تلاش زیاد و تلاش کمتر

اقلام وظیفه در دسته بک لاگ معمولاً به خوبی در انتهای نقشه راه جای می گیرند. در حالی که آنها بالاترین بازدهی را ارائه نمی دهند، هنوز هم در استراتژی سئوی شما نقش دارند و به راحتی قابل پیاده سازی هستند.

تقریباً در همه موارد، باید از قرار دادن کارهایی با تأثیر کم که نیاز به تلاش زیاد دارند اجتناب کنید (مقوله “نمی‌شود”). این موارد بسیار بیشتر از ارزششان زمان می‌برند و در بیشتر موارد معمولاً اقدامات زیادی برای انجام دادن از دسته‌های پرتأثیر وجود دارد.

برای اولویت‌بندی مجدد موارد نقشه راه، کافی است ردیف‌های داخل صفحه Google را بکشید و رها کنید.

جابجایی ردیف‌ها برای اولویت‌بندی مجدد

هدف کلی در اینجا این است که مواردی با بالاترین اولویت به سمت بالا نگه داشته شوند. اگر هنوز 100% راضی نیستید مشکلی نیست. همانطور که به طور طبیعی مرحله بعدی را شروع می کنید، احتمالاً به اولویت بندی مجدد ادامه می دهید.

مرحله 5. زمان و منبع را به موارد خود اختصاص دهید

در این مرحله، اکنون در موقعیت بسیار خوبی برای شروع اضافه کردن تخمین های زمانی به موارد وظایف نقشه راه خود خواهید بود. این باید یک گام نسبتاً ساده باشد، زیرا با شروع به اولویت بندی وظایف خود کمی به این موضوع فکر می کردید.

این مرحله از فرآیند ممکن است بسیار دشوارتر شود اگر تصمیم بگیرید کارهایی را که با اعضای تیم غیر سئوی سایت انجام می شود را شامل کنید. این به این دلیل است که شما باید فرضیات زیادی در مورد مدت زمان انجام یک کار ایجاد کنید.

تنها با گنجاندن وظایفی که متعلق به بخش سئو هستند، در موقعیت بسیار قوی تری قرار می گیرید تا بر تجربه و تخصص خود تکیه کنید تا تخمین های زمانی را برای همه موارد در نظر بگیرید.

برای گنجاندن تخمین های زمانی در قالب نقشه راه، کافی است تعداد روزها را در ستون ماه مربوطه وارد کنید.

من شخصاً تعداد روزها را به عنوان تخمینی برای کل زمانی که یک کارمند ارشد احتمالاً برای این کار صرف می کند، استفاده می کنم. اگر یکی از اعضای جوان تیم این وظیفه را بر عهده بگیرد، باید در نظر داشت که اجرای آن ممکن است بیشتر از تعداد روزهای مشخص شده طول بکشد.

ورود به تعداد روز

این مرحله می‌تواند تا حدودی «بی‌معنایی» باشد، به‌ویژه اگر به‌عنوان مشاور در یک نگهدارنده کار می‌کنید. اگرچه این نباید خیلی وقت گیر باشد، به خصوص زمانی که به این روند عادت کنید.

این معمولاً یک مورد ساده برای انجام اصلاحات و تنظیمات جزئی است تا مطمئن شوید که تعداد روزها با ظرفیت تعیین شده شما برای وظایف سئو مطابقت دارد.

متعادل کردن کل روزها در ماه

من دوست دارم فواصل نیم روز یا تمام روز را رعایت کنم. هر چیز خاص تر (مانند ساعتی) به راحتی می تواند نقشه راه را بیش از حد پیچیده کند، بنابراین از گرد کردن تخمین های زمانی خود نترسید.

اگر فکر می‌کنید که گرد کردن یک کار به نصف روز بسیار افراطی است، ممکن است که فهرست وظایف خود را بیش از حد دقیق پیش برده باشید. اکنون زمان بسیار خوبی برای بازنگری مجدد وظایف کوچکتر به موارد بزرگتر نقشه راه است.

فراموش نکنید که وظایف معمولی BAU (تجارت طبق معمول) را در نظر بگیرید. این می تواند از نظارت منظم گرفته تا گزارش، مانند گزارش های ماهانه و بررسی های تجاری فصلی (QBRs) باشد.

این کارهای معمولی همگی زمان می‌برند، پس خودتان را کوتاه نیاورید. اغلب اوقات، هنگام ایجاد نقشه راه SEO، این وظایف فراموش می شوند.

حسابداری برای وظایف BAU

اکنون در موقعیتی عالی هستید که می‌توانید صاحبان منابع یا وظایف را به موارد نقشه راه نیز اختصاص دهید.

این بخش از نقشه راه بسیار ضروری نیست و در صورت لزوم می توان آن را به راحتی حذف کرد. معمولاً هنگام کار در بخش های بزرگتر SEO یا تیم های SEO سازمانی مفیدتر است .

به سادگی ستون “مالک” را در صورت صلاحدید پر کنید.

مرحله 6. ارزیابی و قالب بندی به سبک گانت برای سهولت استفاده

در این مرحله، نقشه راه سئو تقریباً کامل شده است. قبل از ارسال سند به مشتریان یا به اشتراک گذاری آن در سراسر شرکت، ارزش آن را دارد که کمی زمان را صرف بررسی نقشه راه کنید تا هرگونه تنظیمات نهایی یا تغییر قالب بندی را انجام دهید.

مدتی را صرف مطالعه موارد نقشه راه کنید تا مطمئن شوید همه چیز با استراتژی و چشم انداز سئوی شما هماهنگ است.

من معمولا نقشه راه خود را با یک همکار ارشد سئو به اشتراک می گذارم تا همه چیز را به طور منطقی بررسی کنم. اگر فرآیندهای QA یا SOPهای داخلی برای بررسی پروژه های کلیدی دارید ، اکنون زمان مناسبی است که آنها را در نقشه راه SEO خود اعمال کنید.

همچنین مدتی را صرف تنظیمات نهایی برای قالب بندی نقشه راه خود می کنم تا زمان ها و اولویت ها به سبک واقعی نمودار گانت جریان یابد.

حصول اطمینان از اینکه نقشه راه در یک مورب منظم (از گوشه بالا سمت چپ به سمت راست پایین) جریان دارد، نه تنها از نظر زیبایی شناختی دلپذیر است، بلکه پیروی از نقشه راه را بسیار آسان تر می کند. همیشه کاملاً مستقیم نخواهد بود و ممکن است کمی منحرف شود، اما این مورد انتظار است.

مورب منظم، جریان به سبک گانت

ممکن است یک جریان کاری کلیدی داشته باشید که قصد دارید در مراحل مختلف روی آن کار کنید. برای جلوگیری از مختل کردن جریان نقشه راه، از شکستن جریان کار به دو جریان کاری نقشه راه نترسید.

تقسیم وظایف به بخش های یک و دو

اکنون که پس از دریافت بازخورد از تیم خود، تنظیمات نهایی را در نقشه راه انجام داده اید، آماده اید تا نقشه راه خود را با مشتری خود (سئوگرهای آژانس) یا اطراف شرکت (سئوهای داخلی) به اشتراک بگذارید.

مرحله 7. به طور منظم نقشه راه خود را اصلاح و به روز کنید

اگرچه شما اکنون “تکمیل” کرده اید و نقشه راه خود را به اشتراک گذاشته اید، اینجا پایان راه نیست.

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، نقشه راه SEO یک سند “زنده” است. این بدان معنی است که ویرایش ها یا بازنگری ها می توانند و باید در طول زمان انجام شوند.

مطمئن شوید که ستون وضعیت را در صورت لزوم و در صورت لزوم به روز کنید تا همه در جریان زمانی که وظایف در حال انجام و تکمیل هستند، باشند. همچنین می توانید هنگام رفتن به منظور ارائه زمینه اضافی، یادداشت هایی را اضافه کنید. این ستون مکان مناسبی برای پیوند به هر سندی است.

اضافه کردن یادداشت ها به ستون اختصاصی

از ایجاد تغییرات یا ویرایش های عمده در آینده نیز نترسید. سئو یک صنعت همیشه در حال توسعه است و این اغلب در استراتژی های برنامه ریزی شده و متعاقباً نقشه راه سئو شما منعکس می شود.

همچنین ممکن است نیاز داشته باشید که بر اساس آموخته ها اولویت بندی کنید. شاید مشخص شود که یک کار خاص به تلاش بیش از حد انتظار نیاز دارد. در این مثال، ممکن است بخواهید کاری را که بیشتر یک “برد سریع” است، دوباره اولویت بندی کنید و از آن حمایت کنید.

وقتی نوبت به اولویت بندی مجدد نقشه راه می رسد، به سادگی تعداد روزها را متناسب با آن تنظیم کنید.

به عنوان مثال، ما باید «تحقیق کلمه کلیدی بیمه خودرو» را از ژانویه به فوریه و «تحقیق کلمه کلیدی بیمه مسافرتی» را به ژانویه منتقل کنیم. به سادگی تعداد روزهای ورودی از ژانویه را حذف کنید و دوباره آن را در ستون فوریه وارد کنید. من شخصاً دوست دارم از میانبرهای برش و چسباندن برای انجام کارآمد این کار استفاده کنم.

تنظیم مجدد تعداد روزهای مورد نیاز بر اساس ماه

اگر بخواهید یک آیتم کاملاً جدید را به نقشه راه اضافه کنید، همین اصل اعمال می شود. به سادگی کار جدید را به عنوان یک ردیف جدید اضافه کنید و سپس تعداد روزها را در نقشه راه مطابق با آن تنظیم کنید.

شاید با آخرین به روز رسانی الگوریتم گوگل مواجه شده باشید و در نتیجه باید یک کار جدید به آن اضافه کنید و کارهای موجود را به تاخیر بیندازید. (با انگشتان ضربدری نیازی به انجام این کار نخواهید داشت.)

نتیجه گیری

ایجاد نقشه راه سئو یکی از کارهای مورد علاقه من به عنوان مشاور سئو است . من عاشق استراتژی هستم و احساس می کنم اینجا جایی است که واقعاً پیشرفت می کنم. امیدواریم این رویکرد گام به گام، همراه با الگو، تنظیم نقشه راه سئو را برای شما نیز به یک فرآیند لذت بخش تبدیل کند.

نکته جالب این است که لزوماً نیازی به داشتن چندین سال تجربه برای ایجاد اولین نقشه راه SEO خود ندارید. شروع نقشه راه راهی عالی برای کارکنان جوان است تا دانش خود را آزمایش کنند و ورودی قابل توجهی در مورد یک سند کلیدی داشته باشند.

اشتراک‌گذاری

پست‌های مرتبط