استفاده از افزونه‌های هوش مصنوعی و کروم برای کسب نتیجه سریع در سئو

1402/10/28
96 بازدید
افزونه‌های هوش مصنوعی seo

با ترکیب ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی (مانند ChatGPT و Google Bard) با برنامه‌های افزودنی کروم، می‌توانید به هفت پیروزی سریع و کاربردی سئو دست پیدا کنید.

در صنعتی پر رونق مانند سئو، برنده شدن سریع یک چالش همیشگی است. چگونه می توانید به طور موثر رتبه بندی را افزایش دهید و باعث رشد وب سایت یا مشتریان خود شوید؟

این مقاله هفت پیروزی عملی و سریع سئو را پوشش می‌دهد که با ترکیب ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی (مانند ChatGPT و Google Bard) با برنامه‌های افزودنی کروم به دست آمده‌اند.

1. عناوین و توضیحات را برای بهبود نرخ کلیک بهینه کنید

بهینه سازی تگ های عنوان برای کلمات کلیدی هدف یکی از سریع ترین راه ها برای بهبود رتبه شما در گوگل است.

رسیدن به بالای SERP تنها نیمی از نبرد است. عنوان و توضیحات متا شما نیز باید بازدیدکنندگان را ترغیب کند تا به سایت شما مراجعه کنند.

در حالی که دیده شدن و اثربخشی از اهمیت یکسانی برخوردار است، SEO ها اغلب به طور کامل بر روی مورد اول تمرکز می کنند. در حالی که این دو هدف ممکن است با هم تلاقی داشته باشند، اما تاکتیک های متمایز دارند.

ChatGPT در نوشتن متا تگ موثر است.

 • از یک برنامه افزودنی کروم مانند Conductor ، Detailed SEO یا SEOquake برای گرفتن عنوان و توضیحات استفاده کنید.

عنوان و توضیحات را در ChatGPT با این دستورالعمل وارد کنید:

عنوان ارائه شده و توضیحات متا را بازنویسی کنید تا حداکثر نرخ کلیک را از SERP بهینه کنید، در حالی که از بهینه سازی برای بالاترین رتبه ارگانیک برای کلمه کلیدی تعیین شده نیز اطمینان حاصل کنید. حداکثر تعداد کاراکتر برای عنوان 60 کاراکتر و 160 کاراکتر برای توضیحات متا است.

اگر برچسب‌های ارائه‌شده انتظارات شما را برآورده نمی‌کنند، از ChatGPT بخواهید که درخواست شما را بازسازی کند یا آن را تغییر دهد تا به نتایج دلخواه برسید.

2. رتبه بندی صفحات رقیب را برای درخواست‌های سریع خلاصه کنید

صفحات با رتبه برتر رقیب شما می تواند بزرگترین منبع برنده شدن سریع شما باشد.

پلتفرم‌های سئوی هوش مصنوعی مانند Surfer تجزیه و تحلیل صفحه رقبا را به سطح بعدی ارتقا می‌دهند، اما یک گردش کار ساده‌تر برای تولید سریع بینش و محتوا وجود دارد.

به سادگی افزونه Summarize Chrome را با ChatGPT ترکیب کنید تا محتوای جدید، منحصربه‌فرد و بهینه‌شده را بر اساس صفحاتی که قبلاً رتبه‌بندی شده‌اند تولید کنید.

 • عبارت کلید واژه مورد نظر خود را در SERP وارد کنید. به صفحات رقیب با رتبه برتر بروید. صفحه ای را انتخاب کنید که محتوایی شبیه به آنچه شما به دنبال تولید آن هستید داشته باشد.
 • افزونه Summarize Chrome را فعال کنید. این یک خلاصه ایجاد شده توسط ChatGPT از محتوای کامل صفحه وب را ارائه می دهد.

به ChatGPT برگردید و از این فرمان برای تولید محتوای بهینه و منحصر به فرد استفاده کنید:

یک مقاله 100٪ منحصر به فرد برای [درج نام کسب و کار] بنویسید که برای رتبه برتر برای کلمه کلیدی – [درج کلمه کلیدی] بهینه شده است. مقاله باید [لحن/ یادداشت‌های دیگر] باشد. این مقاله باید حاوی محتوایی مشابه این خلاصه صفحه باشد که در حال حاضر برای کلمه کلیدی هدف در رتبه بالایی قرار دارد. محتوای تولید شده نباید هیچ یک از محتوای خلاصه شده را کپی کند.

محتوای ChatGPT به اندازه ویرایشگری که.توسط انسان تولید شده خوب است.

در حالی که این استراتژی می تواند به شما کمک کند مقاله خود را شروع کنید، احتمالاً باید چندین بخش را بازسازی کنید و دست برتر در ویرایش محتوا داشته باشید.

3. کلمات کلیدی طولانی را برای بهینه سازی محتوای موجود شناسایی کنید

کلمات کلیدی طولانی یک برد سریع هستند.

این کلمات کلیدی طولانی تر و با جزئیات بیشتر هستند و زمانی که مشتریان به نقطه خرید نزدیکتر هستند از آنها استفاده شود. رقابت کم است و احتمال رتبه شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

در حالی که حجم نسبی آنها کم است، بهینه سازی یک قطعه از محتوا برای کلمات کلیدی مختلف طولانی همچنان می تواند حجم را به سایت شما برساند.

محتواهای موجود در سایت شما یک فرصت عالی برای بهینه سازی با کلمات کلیدی طولانی است.

این محتوا قبلاً ایندکس شده است و ممکن است قبلاً برای کلمات کلیدی مشابه رتبه بندی شود. علاوه بر این، بازدید مجدد از محتوای قدیمی‌تر به شما امکان می‌دهد آن را به‌روزرسانی و ارتقا دهید و محتوای تازه‌ای را در اختیار موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان سایت قرار دهید.

افزونه Keywords Everywhere Chrome به سرعت کلمات کلیدی جدید و طولانی را برای محتوای شما شناسایی می کند.

 • به صفحه ای در سایت خود که به دنبال بهینه سازی آن هستید بروید. بر روی افزونه Keyword Everywhere Chrome کلیک کنید و “Organic Ranking Keywords (URL)” را انتخاب کنید.
 • کلمه کلیدی برتر خود را (از نظر حجم یا مرتبط ترین) انتخاب کنید و آن را در گوگل وارد کنید.
 • کلمات کلیدی Everywhere هر زمان که از Google برای شناسایی روندهای کلمات کلیدی، کلمات کلیدی مرتبط و کلمات کلیدی طولانی استفاده می کنید اجرا می شود. فهرست کلمات کلیدی طولانی را کپی یا صادر کنید. اگر می خواهید بیش از یک کلمه کلیدی seed را بررسی کنید، این مراحل را تکرار کنید.
 • محتوای موجود خود را مرور کنید تا مشخص کنید که کجا می‌توانید به طور طبیعی کلمات کلیدی طولانی را اضافه کنید. همچنین می‌توانید از Chat GPT برای کمک به بهینه‌سازی با وارد کردن مقاله خود و فهرست کلمات کلیدی که باید تزریق شوند، استفاده کنید.

4. شناسایی فرصت های محتوای جدید: حجم بالا، رقابت کم

ابزار Keywords Everywhere همچنین می تواند ابزار ارزشمندی برای شناسایی کلمات کلیدی برای فرصت های محتوای جدید باشد.

به طور خاص، کلمات کلیدی با حجم بالا با رقابت کم، نقطه شیرینی برای محتوای جدید هستند.

رتبه بندی این کلمات کلیدی به احتمال زیاد آسان تر است، اما همچنان این فرصت را دارند که ترافیک ارگانیک قابل توجهی را به سایت شما وارد کنند.

شناسایی این کلمات کلیدی کاملاً ساده نیست، اما سود آن می تواند بزرگ باشد.

 • در گوگل با کلمات کلیدی اولیه مرتبط با وب سایت/برند خود یا صفحه ای که می خواهید منتشر کنید شروع کنید.
 • تجزیه و تحلیل و تفسیر داده های کلیدواژه در سمت راست SERP، داده‌های روند، کلیدواژه‌های مرتبط و کلیدواژه‌های طولانی را در کادرهای ارائه‌شده توسط Keywords Everywhere مشاهده خواهید کرد. به دنبال کلمات کلیدی با حجم بالاتر (بیش از 1000 جستجو در ماه) و رقابت کمتر (زیر 0.5) باشید.
 • لیست کلمات کلیدی خود را برای محتوای جدید بسازید و گسترش دهید. کلمات کلیدی را که پیدا کردید را در یک صفحه اکسل وارد کنید تا بتوانید آنها را ردیابی و دسته بندی کنید. می توانید روی هر کلمه کلیدی در خروجی Keywords Everywhere کلیک کنید و آن جستجوی گوگل را اجرا می کند. به جستجوی کلمات کلیدی جدید و ایجاد مجموعه کلمات کلیدی خود ادامه دهید.

این فعالیت می تواند به همان سرعتی یا عمیق باشد که شما انجام می دهید. ممکن است متوجه شوید که این فرآیند کلمات کلیدی را برای چندین قطعه محتوای جدید به دست می آورد.

اگرچه ممکن است این سریعترین پیروزی ما نباشد، اما بیشترین پتانسیل را برای رشد بلندمدت دارد. ساخت محتوای جدید به معنای فرصت های رتبه بندی جدید برای سایت شما است.

5. اعتبارسنجی و تولید داده های ساخت یافته با استفاده از Schema Builder و Google Bard

نشانه گذاری طرحواره یا داده های ساخت یافته، دید وب سایت شما را برای موتورهای جستجو افزایش می دهد.

همچنین می‌تواند با فعال کردن قطعه‌های غنی در SERP به نرخ کلیک بالاتری منجر شود – مانند آنچه در اینجا برای عبارت جستجو می‌بینید «کارهایی که در نزدیکی من در بوستون انجام می‌شوند».

افزودن نشانه گذاری اسکیما به کد سایت شما، زمینه محتوای وب سایت شما را برای موتورهای جستجو فراهم می کند.

اما، مهم است که اسکیمای صحیح برای کسب و کار، وب سایت و صفحه وب خود را به نمایش بگذارید. در اینجا برخی از انواع اصلی اسکیما وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 • اسکیمای سازمانی : به موتورهای جستجو کمک می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد یک کسب و کار درک کنند.
 • اسکیمای کسب و کار محلی : شکل خاص تر اسکیمای سازمانی برای مشاغلی که در یک منطقه محلی خاص فعالیت می کنند.
 • اسکیمای محصول : سایت‌های تجارت الکترونیک و خرده‌فروشان آنلاین می‌توانند از اسکیمای محصول برای در دسترس قرار دادن اطلاعات محصول برای نتایج غنی، مانند قطعه‌های محصول، استفاده کنند.
 • اسکیمای ارسال بلاگ : بازدید پست های وبلاگ را افزایش می دهد.
 • اسکیمای سؤالات متداول : ایده‌آل برای استفاده در صفحات دارای فهرست سؤالات و پاسخ‌های مربوطه، طرح سؤالات متداول می‌تواند به وب‌سایت‌ها در رتبه‌بندی نتایج جعبه پاسخ و سایر قطعه‌های غنی که سؤالات/پاسخ‌ها را نشان می‌دهند، کمک کند.
 • اسکیمای خرده‌پاشی : موقعیت یک صفحه را نشان می‌دهد تا به موتورهای جستجو کمک کند تا رابطه صفحات را در یک وب‌سایت درک کنند.
 • اسکیمای وب سایت یا صفحه وب : اسکیمای وب سایت داده های کلی را در مورد کل وب سایت ارائه می دهد، در حالی که طرح وب صفحه داده ها را برای یک صفحه وب ارائه می دهد.

سختی تولید و استقرار طرحواره (اسکیما) بسته به پلتفرمی که وب سایت شما در آن قرار دارد، متفاوت است. سایت‌های وردپرسی می‌توانند افزونه‌هایی را نصب کنند که به طور خودکار طرحواره را اضافه کرده و آن را به‌روز نگه می‌دارند.

سایت‌های سازمانی بزرگ‌تر، سایت‌های HTML و سایر راه‌حل‌های کدگذاری‌شده سفارشی ممکن است نیاز داشته باشند که طرح را به‌صورت دستی تولید کنند و آن را در کد سایت ارائه کنند. می توانید به افزونه Schema Builder Chrome و Google Bard رجوع کنید.

توجه: ChatGPT کار بسیار خوبی در ایجاد قالب خام برای اسکیمای سایت انجام می‌دهد، اما محدودیت آن این است که در حال حاضر داده‌های مربوط به سال 2021 را کم می‌کند. این مورد ChatGPT جایی است که Bard Google با توانایی آن در بیرون کشیدن از فهرست زنده Google، به سطح بالایی می‌رسد.

برای شروع، هر طرح موجود را تأیید کنید و سپس از هوش مصنوعی برای ایجاد طرح درست استفاده کنید.

 • به وب سایت خود بروید و افزونه Schema Builder Chrome را انتخاب کنید .
 • برای شناسایی انواع اسکیمای موجود در سایت خود، تب تستر را انتخاب کنید. در مورد یک کتابفروشی محلی، مهمترین نوع طرحواره LocalBusiness است. طرح وب سایت، صفحه وب یا Breadcrumbs نیز ممکن است وجود داشته باشد.
 • به Google Bard بروید و این اعلان را وارد کنید:

  اسکیما [schema type] برای [webpageurl] را ایجاد کنید.

 • این طرح را در بک اند وب سایت خود پیاده کنید یا با تیم فناوری اطلاعات خود ارتباط برقرار کنید تا آن را در سراسر سایت مستقر کنید.

6. تعداد لینک‌های داخلی خود را به حداکثر برسانید

پیوند داخلی درک موتور جستجو از ساختار وب سایت شما و اهمیت هر صفحه را افزایش می دهد.

بسیاری از برنامه‌های افزودنی کروم می‌توانند با ممیزی پیوندهای داخلی مقابله کنند. ما Conductor را بررسی خواهیم کرد، اما SEOquake و Detailed SEO بینش پیوندی معادل را ارائه می دهند.

 • به صفحه ای در سایت خود بروید که می خواهید روی آن کار کنید و افزونه Conductor Chrome را انتخاب کنید .
 • روی تب Links کلیک کنید. در اینجا چهار فعالیت مختلف وجود دارد که می توانید برای بهبود پیوند داخلی در این صفحه انجام دهید:
  • پیوندهایی را که متن انکر ندارند را شناسایی کنید. Anchor text زمینه اضافی را برای موتورهای جستجو در مورد موضوع صفحه فراهم می کند.
  • انکر تکست حاضر را تحلیل کنید. پس از رفع انکر تکست از دست رفته، انکر تکست حاضر را تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که مربوط به صفحه ای است که به آن پیوند می دهید.
  • اگر فرصت های پیوند جدیدی وجود دارد را شناسایی کنید. آیا سایت شما هیچ لینک داخلی در صفحه ندارد؟ برای به حداکثر رساندن ایجاد ارتباط صفحه به صفحه، مقداری را در محتوای خود اضافه کنید.
  • از لینک دهی زیاد خودداری کنید پیوند داخلی بیش از حد می تواند نتیجه معکوس داشته باشد. یافتن تعادل مهم است.

چیزی که باعث می شود این یک برد سریع باشد، تمرکز شما بر روی یک صفحه است.

یکی از صفحات خود را با کلمات کلیدی در فاصله قابل توجهی بردارید و این ممیزی/اجرا را تکمیل کنید.

خواهید دید که چگونه اجرای یک استراتژی پیوند داخلی محکم می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد، حتی در یک صفحه.

7. از برنامه های افزودنی ChatGPT Chrome برای تسریع در تمام ابتکارات SEO خود استفاده کنید

پس از بررسی تاکتیک های خاص برای تقویت دید وب سایت شما، اکنون بر روی یک تغییر استراتژیک بازی تمرکز می کنیم.

AIPRM و افزونه‌های مشابه کروم، یک کتابخانه جامع از درخواست‌های ChatGPT از پیش تعریف‌شده برای فعالیت‌های SEO ارائه می‌کنند. این به شما امکان می‌دهد حتی چالش‌برانگیزترین وظایف سئو را به بردهای سریع تبدیل کنید.

با کتابخانه گسترده AIPRM که در حال حاضر شامل 807 درخواست برای SEO است، شما قدرت انجام طیف گسترده ای از فعالیت ها را دارید، از جمله:

 • ایجاد توضیحات محصول جذاب برای سئوی تجارت الکترونیک.
 • خوشه بندی کلمات کلیدی برای ساختن برنامه های محتوای کامل.
 • ایجاد خطوط کلی محتوای دقیق و تولید محتوای 100٪ منحصر به فرد و بهینه.
 • تولید عناوین بهینه و توضیحات متا به صورت انبوه.
 • ساخت اسکریپت های بهینه شده برای جذاب کردن ویدیوهای YouTube.

نتیجه گیری

دستیابی به نتایج سریعی که در مورد آنها بحث کردیم، فقط راهنمایی برای یک شروع بزرگ هستند. هم افزایی ابزارهای هوش مصنوعی و افزونه های کروم پتانسیل بسیار زیادی را ارائه می دهد.

استفاده از این ابزارها فرصت هایی را برای سرعت بخشیدن به رشد ارگانیک وب سایت شما باز می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات